UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poseł uspokaja: będzie most w Nowakowie

 
Elbląg, Poseł Jerzy Wilk przedstawił informacje nt. przekomu Mierzei Wiślanej
Poseł Jerzy Wilk przedstawił informacje nt. przekomu Mierzei Wiślanej (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

 Przetarg na budowę mostu w Nowakowie zostanie ogłoszony w 2020 r. - To odpowiedź posła Jerzego Wilka na wątpliwości senatora Jerzego Wcisły dotyczące budowy przeprawy przez rzekę Elbląg.

 Przypomnijmy: podczas wtorkowej konferencji prasowej, senator Jerzy Wcisła (PO) wyrażał wątpliwości co do możliwości budowy mostu w Nowakowie. Zdaniem senatora, budowa mostu stała pod znakiem zapytania ze względu na wyeliminowanie miast na prawach powiatu z grona beneficjentów rządowego programu.
       Na dzisiejszej konferencji prasowej poseł Jerzy Wilk uspokajał:
       - Most w Nowakowie zostanie wybudowany w ramach drugiego etapu budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Gotowa jest dokumentacja techniczna, przetarg na budowę zostanie ogłoszony w przyszłym roku – wyjaśniał poseł Jerzy Wilk.
       Wiadomo, że nie będzie powtórzenia przetargu na budowę kanału przez Mierzeję. Mimo że po otwarciu ofert okazało się, że ceny jakie zaoferowali potencjalni wykonawcy przekraczają 718 mln zł. (na pierwszy etap inwestycji), które zostały zabezpieczone w budżecie. Przypomnijmy, że najtańsza oferta opiewa na 992 mln zł.
       - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk uzyskał zapewnienie od premiera Mateusza Morawieckiego, że brakująca kwota zostanie dołożona z budżetu państwa – wyjaśniał Jerzy Wilk.
       W ramach inwestycji, oprócz przekopania mierzei, zostanie pogłębiony (i sfinansowany z budżetu państwa) tor wodny do Elbląga włącznie z odcinkiem na rzece Elbląg oraz wybudowany most obrotowy w Nowakowie.
       Pozostaje sprawa budowy obrotnicy w elbląskim porcie.
       - Minister Marek Gróbarczyk powiedział, że jeżeli miasto Elbląg sfinansuje dokumentację budowy, to jest szansa, że minister temat obrotnicy weźmie na siebie – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na wczorajszej sesji elbląskiej Rady Miejskiej.
       - Jestem tym zaskoczony, bo na posiedzeniach sejmowej komisji Gospodarki Morskiej ta kwestia nie była poruszana. Być może prezydent Witold Wróblewski rozmawiał z ministrem Markiem Gróbarczykiem. Wyjaśnię tę kwestię na najbliższych posiedzeniach komisji sejmowej. Gdyby to się udało, byłaby to doskonała informacja dla Elbląga, który nie musiałby wydawać własnych środków – mówił Jerzy Wilk.
       Obrotnica i most w Nowakowie są inwestycjami niezbędnymi, aby port w Elblągu mógł się rozwijać po wykonaniu Kanału przez Mierzeję Wiślaną. Pierwsze prace nad przekopaniem Mierzei mają się zacząć niezwłocznie po wybraniu wykonawcy. Poseł przekonuje, że będzie to już na przełomie września i października tego roku. Kanał ma być gotowy do 2022 r.
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Pis i Po nas zje i potem wypluje. Nie wierzę w żadne słowo PISu i PO
 • Brawo panie pośle Wilki. Proszę w pierwszej kolejności dbać o interes społeczeństwa, z którego Pan się wywodzi. Proszę współpracować z obecnymi władzami Elbląga .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  31
  PiS naszą nadzieją (2019-06-28)
 • Pan poseł to konkretny typ. Brawo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  33
  Rumcajs(2019-06-28)
 • RobertKoliński Oto elbląscy wybrańcy i włodarze z najwyższego publicznego świecznika - jeden załatwia z ministrem jakieś umowy "na gębę", drugi nic o tym nie wie i zaskoczony dowiaduje się o wszystkim z gazet, trzeci najpierw postuluje i się domaga, potem zaś krytykuje poniekąd własne propozycje. I jak w takim mieście ma być dobrze? Jakiś dramat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  19
  RobertKoliński(2019-06-28)
 • Prawdziwa partia socjalistyczna jest PiS. Koliński powinien przejść do PiS, wtedy by się realizował.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20
  13
  Koliński do PiS(2019-06-28)
 • A dlaczego Elbląg i koleje PKP są wykluczone z rozwoju. Trasa nadzalewowa zarosła zielskiem. Plan CPK omija Elbląg przecież teraz PIS rządzi i tak dziękuje Elblążanom za referendum. NIE ŁADNIE.
 • wszystko na olsztyn i mazury nowe perony pkp nowe dworce pkp, nowe pociągi pkp a Elbląg zniszczyc. MÓWIMY NIE
 • RobertKoliński @Koliński do PiS - Errata: PiS jest prawdziwą partią post-komunistyczną i aparatczykowską, podczas gdy Koliński jest socjalistą i do zrzeszenia farbowanych prokuratorów stanu wojennego wcale się nie wybiera; nie interesują go także płatne synekury i płaszczenie się przed sutannowymi mafiozami więc tym bardziej w PO-PiS nie ma czego szukać:)
 • @Koliński do PiS - Połowa jak nie więcej, byłego elektoratu SLD wylądowała w objęciach PIS. Socjalni gospodarczo, jak najbardziej konserwartywni obyczajowo. Siłowniki komusze wszelakiego rodzaju z nieukrywaną satysfakcją ganiały homosi przez całą PRL, a teraz mają się z nimi fraternizować?Chrzcili po cichu, do kościoła jak najbardziej, żona jedna całe życie u statystycznego towarzysza, konserwa pełną gębą. Nasz elbląski Che to już lewica zaimportowana, nie nada się do PIS.
 • Brawo Panie Pośle Wilk, dziękuję za to, że walczy pan o interesy Elbląga. Reszta się obija. Miejscowy
 • "Panie Pośle Wilk, dziękuję za to, że walczy pan o interesy Elbląga" - No zarycz, no. .. No zarycz, no.
 • Kaczyński i pis po wsze czasy
Reklama