UWAGA!

Protest na bramie browaru

 Elbląg, Protest na bramie browaru
(fot. Mikołaj Sobczak)

Czy pracownicy elbląskiego browaru Grupy Żywiec rozpoczęli akcję protestacyjną? Na bramie zakładu pojawił się baner z odpowiednim napisem. Jak się dowiedzieliśmy, to akcja międzyzakładowych związków zawodowych w sprawie zamknięcia browaru w Leżajsku.

O tym, że Grupa Żywiec chce zamknąć browar w Leżajsku, by część tej produkcji przenieść do Elbląga, pisaliśmy kilka tygodni temu. Decyzja wywołała protesty wśród pracowników w Leżajsku, a także władz tego miasta oraz gminy, której wójt zadeklarował że samorząd jest zainteresowany przejęciem browaru. Pracę w wyniku likwidacji browaru może stracić 400 osób.

W ostatnich dniach ofertę kupna zakładu złożył też znany przedsiębiorca i były polityk Janusz Palikot, a zainteresowana przejęciem zakładu jest też - jak informuje dziennik „Rzeczpospolita” - Krajowa Grupa Spożywcza, kontrolowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Co ma wspólnego Leżajsk z Elblągiem? I tu, i tu funkcjonują browary Grupy Żywiec. Elbląski miałby po likwidacji zakładu w Leżajsku przejąć część tamtejszej produkcji. W obu browarach działają międzyzakładowe związki zawodowe i to one zdecydowały o oflagowaniu poszczególnych zakładów. Na bramie głównej elbląskiego browaru pojawił się baner „Akcja protestacyjna” jako element solidarności z browarnikami z Leżajska.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama