UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni pytają o ciepło

 
Elbląg, Ciepło rozpala radnych
Ciepło rozpala radnych (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych radni przepytali prezesów EPEC i EKO na temat modelów dostarczania energii cieplnej w Elblągu, przedstawionych w lutym przez obie spółki. Po dyskusji komisja opowiedziała się za modelem przedstawionym przez EPEC. Ostateczną decyzję radni podejmą 19 marca na sesji. 

W lutym odbyła się nadzwyczajna sesja elbląskiej Rady Miejskiej, wówczas radni zapoznali się z modelami zaopatrzenia miasta w ciepło zaprezentowanymi przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Energę Kogeneracja. Radni decyzję o wyborze modelu podejmą na najbliższej sesji 19 marca.

Na posiedzeniu padały pytania, czy miasto będzie miało wpływ na proponowaną cenę ciepła przed jej zatwierdzeniem przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, sposób dostarczania energii cieplnej po 30 września 2020r., konieczność lub niekonieczność wprowadzenia umowy na czas określony, poufność umów, przyczyny wypowiedzenia przez EKO dotychczasowej umowy miastu, współpracę na linii EPEC - EKO i inne sprawy.

Podobne dyskusje odbędą się jeszcze na Komisji Finansowo-Budżetowej oraz Komisji Gospodarki Miasta. Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych radni pozytywnie zaopiniowali uchwałę o przyjęciu modelu zaproponowanym przez EPEC (2 głosy za, 3 wstrzymujące się). Uchwała o przyjęciu modelu zaproponowanym przez EKO została zaopiniowana negatywnie (4 głosy wstrzymujące się, 1 przeciw uchwale). W pracach Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych nie biorą udziału radni Prawa i Sprawiedliwości.

Trzeba też pamiętać, że EPEC jest spółką miejską i ceny zaproponowane do zatwierdzenia przez Urząd Regulacji Energetyki mogą być konsultowane z prezydentem Elbląga. Jednocześnie EKO jest niezbędna (w różnych wariantach) do zachowania poziomu dostarczenia energii cieplnej dla elblążan.

Ostateczna decyzja zapadnie 19 marca.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Najważniejsza jest dyskusja, acha i trzeba myć ręce.
 • Jacy radni? Ale kicha i zabawa ,podpucha mieszkancow,naprawde mają ludzi za idioyotow! Epec do rozbiorki , za ceny juz dobrze się nachapali, niektorzy przebawili i starczy dotowania przez mieszkancow
 • a ja sie pytam kiedy znikna te rury z krajobrazu????? MASAKRA, ZERO WYCZUCIA STYLU W TYM MIEJSCIE, SAM SLUMS!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  Halyna.(2020-03-11)
 • No wiosna idzie to będzie ciepłej Czego nie wiecie szanowni radni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Z i e l a r z (2020-03-11)
 • Po burzy widac ze uklad zostanie jaki byl. Ci co przy korycie napchają kieszenie a do podjęcia konkretnej decyzji nikt nie ma odwagi bo się gowno zna.
 • Ale inscenizacja! Przecież jasno było widać na sesji RM, że plan zaopatrzenia miasta w ciepło przez EPEC to blamaż! Teraz odpowiedzialność Prezydenta za zaopatrzenie miasta w ciepło będzie rozmyta. Przecież w tej sytuacji Energa nie zainwestuje i zostaniemy na lodzie na najbliższą zimę. Co nam po źródle, które może powstanie za 5 lat. A co jesienią. Po co miasto ma ryzykować wydania kilkuset milionów na budowę, lepiej to przerzucić na EKO. Nie trzeba mieć browaru żeby piwo pić przecież wszyscy to wiedzą. Po takiej informacji mam już dreszcze.
 • Lato, które nadchodzi będzie wyjątkowo gorące.
 • Z tymi radnymi nikt się nie liczy, najbardziej prezydent. Niech tylko EKO da mu jakiś paluszek, to wolta będzie natychmiastowa, zakocha się w Enerdze, i jeszcze będzie, że to radni są wszystkiemu winni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Hipokryt(2020-03-11)
 • Pytamy się radnych gdzie jest kareks do mycia dłoni i maseczki. Gnac was kijami i tyle. Ci do was wybrali mają raj kolki.
 • Na 5 głosów 2 "za"to raczej nie ma poparcia, na logikę.
 • bicie piany
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  zbysek(2020-03-11)
 • EPEC nie jest w stanie zrealizować tej inwestycji. Za drogo, za późno i nie z tymi kadrami i urzędnikami miejskimi. Błędu w podjęciu decyzji mieszkańcy nie darują. Fakt, Rada Miejska będzie winna, nie prezydent. Można. .można.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  pampi-ZAWADA(2020-03-11)
Reklama