UWAGA!

Specjal Pub coraz bliżej

 
Elbląg, Specjal Pub coraz bliżej
fot. mm

Jeszcze nie tak dawno, bo 16 kwietnia odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod powstający Specjal Pub. Było kilka przeszkód, ale teraz pozostaje już tylko czekać na oficjalne otwarcie.

Oficjalny termin zakończenia budowy to koniec roku, na razie wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.
       – Jestem bardzo zadowolony z postępu prac i przekonany, że będzie to wspaniały obiekt, który stanie się wizytówką miasta. Patrząc na powstającą elewację, aż się dusza raduje, że taki obiekt powstaje w Elblągu – mówi dyrektor Browaru w Elblągu, Roman Korzeniowski.
      
       Najważniejsza jest pasja
       W tym momencie budynek jest na etapie układania instalacji niskoprądowych, a w przyszłym tygodniu zostaną ułożone tynki wewnętrzne. Wrażenie robi już mur pruski, który dodaje obiektowi klimatu dawnych lat. Najważniejszym etapem będzie jednak planowany na wrzesień konkurs na operatora pubu. Jest kilka koncepcji, na jakich zasadach ma on się odbyć, choć niekoniecznie wygra oferta najkorzystniejsza finansowo.
       – Według nas jest to prezent wart kilka milionów i dlatego będzie to musiała być odpowiednia osoba – wyjaśnia Roman Korzeniowski. Dodaje również, że Grupie Żywiec zależy, aby poprowadziła go osoba z pasją i zamiłowaniem do barmaństwa. Operator będzie miał za zadanie zadbać o to miejsce i prowadzić je w należyty sposób tak, aby Specjal Pub stał się wizytówką firmy i całego miasta.
      
       Obiekt wielofunkcyjny
       Specjal Pub będzie obiektem trójpoziomowym, w którym nie tylko będzie można napić się piwa, dla smakoszy kulinariów również znajdzie się coś atrakcyjnego. Ponadto będą dostępne sale wyposażone odpowiednie do zorganizowania w nich konferencji biznesowej, posłuchania muzyki lub obejrzenia wydarzenia sportowego na dużym ekranie. Lokal swoim wystrojem będzie nawiązywał do historii naszego miasta oraz miejscowego browaru. Operator otrzyma w pełni wyposażone miejsce, które będzie dopasowywał wspólnie z Grupą Żywiec. Obiekt będzie działał pod szyldem Specjala i to właśnie logo tego elbląskiego trunku zawiśnie nad wejściem. 
       Poza atrakcyjnym wystrojem wnętrza zostanie zagospodarowany również teren wokół budynku. Powstanie tam ogródek piwny, gdzie w upalne dni będzie można wyciszyć się obserwując powolny nurt wody przy bulwarze Zygmunta Augusta.
       – Szkoda tylko, że jedna strona nabrzeża jest wyremontowana. Wyspa Spichrzów wciąż pozostaje w tyle pod względem atracyjności, ale miejmy nadzieję, że powstanie takiego obiektu jak Specjal Pub będzie bodźcem, aby miasto podjęło działania dotyczące drugiej strony rzeki Elbląg. Nie będzie to w tym roku, ale może za dwa- trzy lata – dodaje Roman Korzeniowski.
      
       Na nazwy piw poczekamy
       Nie wiadomo jeszcze jakie będą dostępne w pubie marki piw, na pewno jednak będą to te pochodzące z Grupy Żywiec. Druga informacja to taka, że będą to piwa, których nalewanie odbywać się będzie z kega.
       –Nie chcemy sprzedawać piwa w butelkach, aby nie robić z tego miejsca sklepu. Ma to być wyjątkowe miejsce, które stanie się naszym sztandarem – wyjaśnia Roman Korzeniowski.
       Choć ceny sprzedawanych piw nie są jeszcze znane, ponieważ na to przyjdzie czas podczas ustalania strategii z operatorem, to jak zapewnia dyrektor nie będą one zaporowe. 
      
mm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama