UWAGA!

Spór o niewielkie pieniądze

Już ponad miesiąc trwa strajk w elbląskiej fabryce Logstor. Związki zawodowe twierdzą, że pracodawca uporczywie nie chce podpisać porozumienia. - Różnice między naszą propozycją a propozycją zarządu to ok. 1000-2000 złotych w skali zakładu - mówi Andrzej Szatkowski, przewodniczący komitetu strajkowego. Sytuację spróbuje uratować mediator wyznaczony przez wojewodę warmińsko-mazurskiego.

Protestujący pracownicy Logstoru są już u kresu sił, ale deklarują, że strajku nie przerwą.
     - To sytuacja dla nas skrajnie trudna, ale cały czas jesteśmy skłonni rozmawiać - mówi Andrzej Szatkowski, szef komisji zakładowej NSZZ „Solidarność”, przewodniczący komitetu strajkowego w Logstorze. - Ustąpiliśmy już kilkakrotnie, a pracodawca nie wykazuje woli porozumienia. Obecnie spór dotyczy już kwoty rzędu 1000-2000 zł w skali zakład - taka jest różnica między naszą propozycją a propozycją zarządu. Chcemy zakończyć strajk, bo widzimy wiele zagrożeń, jednak musimy najpierw porozumieć się z pracodawcą, a ten nie zamierza ustępować - dodaje Szatkowski.
     Wczoraj (7 października) w Olsztynie obradowała Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego, której przewodniczącym jest wojewoda Marian Podziewski. Na posiedzeniu zapadła decyzja o powołaniu mediatora dobrej woli. Powołanie mediatora jest zgodne z Ustawą o Komisji Trójstronnej do Spraw Społeczno-Gospodarczych.
     - O wyborze mediatora poinformowana zostanie strona związkowa oraz prezes spółki Logstor Polska Zygmunt Szczepaniak – mówi Andrzej Szatkowski. - Pracodawca zostanie poproszony o udział w mediacji.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • prezes to jakiś dziwak, pozwalniać wszystkich i już, będą nowe miejsca pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartuś(2008-10-08)
 • Zaczynając od zarządu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartuś(2008-10-09)
 • "Mediator dobrej woli" rozumiem intencje, jednak językowo nie jest to najszczęśliwsze; ) A jeśli chodzi o meritum, to rzeczywiście dobra wola jest konieczna, aby wreszcie zakończyć tę sprawę.
 • nie wiedziałem, że ten Malinowski jest taki uparty
 • Jeśli pracodawca chce mieć posłuch u pracowników nie może ustąpić. Robotnicy stracą do niego respekt, jak związki będą mogły bezkarnie robić co chcą. Trzeba płacić ekstra niestrajkującym i nie dać się związkowcom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  123 Arek(2008-10-09)
 • Śmiało można sknerę wykończyć i wywalić z tego rynku pracy, nie jest nam potrzebny
 • dla wyjaśnienia różnica rzędu 1000-2000 złoty w skali zakładu, otóż nie w skali zakładu lecz w podstawie naliczenia kwoty podwyżki dla jednego pracownika panie Sz. naucz sie pan wkońcu liczyć i przekazuj prawdziwe wiadomości mediom.
 • Stan faktyczny dla strajkujących jest okropny. Wszystko w rękach pracodawcy. Komisja, Mediator, to rozpaczliwa próba ratowania „ twarzy” tylko nie wiem czyjej, na którą pracodawca może po prostu się wypiąć. Próba ratowania bardzo prawnie wątpliwa. Komisja? Ustawa o Komisji … Art. 1.3.Do kompetencji Komisji należy prowadzenie dialogu społecznego w sprawach wynagrodzeń i świadczeń społecznych oraz w innych sprawach społecznych lub gospodarczych a także realizacja zadań określonych w odrębnych ustawach. ” Logstor to nie ten przypadek. Generalnie Ustawa ta dotyczy czegoś innego. Innej skali i innych problemów. Wystarczy ją przeczytać żeby na to wpaść.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-10-09)
 • Mediator? „ Powołanie mediatora jest zgodne z Ustawą. o Komisji. .” . Otóż nie jest zgodne. Mediatora powołuje się zgodne z Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych i to przed ogłoszeniem strajku. (Art. 11.1.) Mediatorem może być osoba z listy ustalonej na podstawie Ustawy o Komisji Trójstronnej. Ale żeby go ustanowić muszą być spełnione warunki Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, dlatego Art. 1.3 Ustawy o Komisji Trójstronnej ma zakończenie. .. a także realizacja zadań określonych w odrębnych ustawach. Z z tego co wiem warunki Ustawy o rozwiązywaniu sporów nie są spełnione. Wszystko załatwiane jest od dupy strony. Ten powołany w tym momencie „ mediator” nie ma umocowania prawnego i po prośbie może tylko chodzić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-10-09)
 • I na koniec. Bardzo dobrze, że wojewoda chce pomóc i wyprostować jakoś, czy dać szanse zakończenia strajku. Ale niepotrzebnie dorabia się ( pewnie z pełną świadomością ) wątpliwe podstawy prawne. Mediator dobrej woli i wystarczy. Chyba ze się mylę. Ale nie sadzę - w góglach wszystko piszą. Chociaż mogło by tak być.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-10-09)
 • do PROWATOR i powiem tak BRAWO WIELIE BRAWO!!!! widze ze znasz sie na rzeczy zreszta wystarczy przeczytac. .. >do pana szatkowskiego< tak panie szatkowski przeczytac i wyciagac wnioski a nie interpretowac po swojemu tak jak ma pan to w zwyczaju. czas przerwac ta watliwa sprawe i jak to pan mowi zakonczyc bezsenne noce. .. .. powodzenia w mediacjach blahahahaha i jeszcze jedno. .. o ile mnie pamiec nie myli a pamiec mam dobra to strajk tak jak i spor zbirowy byl w kwestii premii z zysku a nie podwyzek. .. czy panu panie szatkowski sie wydaje ze ktos bedzie z panem rozmawial o podwyzkach pod przykryciem strajku o premie? to nie lata 80-te juz solidarnosc ma g. .. o do gadania. czas oprzytomniec. aha zapomnailbym. .. . najwiecej wsrod pana strajkujacych ludzi krzycza ci ktorzy maja lewe dochody wiec dla nich zamkniecie fabryki to pestka. .. a dla pana? pod rozwage
 • ups przepraszam za pomylke PROWOKATO nie PROWOKATOR mialo byc raz jeszcze przepraszam
Reklama