UWAGA!

To nie koniec inwestycji przy Oboźnej?

 Elbląg, To nie koniec inwestycji przy Oboźnej?
(fot. Michał Skroboszewski)

Teren między ulicą Oboźną a Związku Jaszczurczego wkrótce może być w pełni zagospodarowany. Trwa budowa dwóch budynków mieszkalnych, do ratusza wpłynął właśnie wniosek o kolejne pozwolenie na budowę.

Budynek Neonowa Point sięga już trzeciej kondygnacji, powstaje pierwsza kondygnacja w inwestycji Apartamenty Oboźna, realizowanej przez Elzambud. W obu budynkach powstanie w sumie ponad 60 mieszkań i kilka lokali usługowych. Ale to nie koniec zabudowy w rejonie ulicy Oboźnej. Do ratusza wpłynął niedawno wniosek o pozwolenie na budowę kolejnych mieszkań.

- Wniosek właścicieli nieruchomości przy ul. Oboźnej na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługą i halami garażowymi wraz z towarzyszącą infrastruktura techniczną, na działkach pomiędzy wspomnianymi realizacjami – napisał w odpowiedzi na nasze pytania Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego, załączając fragment mapy z Elbląskiego Systemu Informacji Przestrzennej z oznaczeniem terenu planowanej inwestycji (patrz zdjęcie).

 

- Sam wniosek jest analizowany i mogą w nim jeszcze nastąpić zmiany, proponujemy poczekać na pozwolenie na budowę. Do tego czasu tutejszy organ administracji architektoniczno-budowlanej musi sprawdzić, czy wniosek jest kompletny i zgodny prawem. 

W poniedziałek na komisji gospodarki miasta radni dyskutowali o planie zagospodarowania przestrzennego tego fragmentu miasta, który pochodzi z 2012 roku. Miał się on zmienić, ale uchwała przystąpieniu do jego aktualizacji zostanie wycofana, bo inwestorzy będą realizować swoje projekty w oparciu o obecny plan.

Zgodnie z nim na tym terenie jest dopuszczona „zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna wraz z usługami nieuciążliwymi nieprzekraczającymi 40 procent powierzchni zabudowy i służącymi zaspokojeniu podstawowych potrzeb ludności”. A „forma zabudowy powinna odpowiadać szczególnie wyeksponowanej lokalizacji w przestrzeni urbanistycznej – należy kształtować zabudowę mieszkaniową jako pierzeję z elewacją frontową zwróconą w kierunku rzeki Kumieli, ulicy Związku Jaszczurczego, placu Grunwaldzkiego i ulicy 3 Maja”. Plan przewiduje budowę parkingów podziemnych".

Na tym terenie może powstać też m.in. plac zabaw i elementy małej architektury.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ciąg dalszy betonu i klockowatych bloków ahh ten Emblong.
 • @Gość 45 - Mają domki góralskie z bali stawiać ? Popyt na mieszkania pokazuje, że jeszcze Elbląg się nie skończył jako aglomeracja.
 • Masa osób nie spłaca kredytów w CHF a mieszkania jakoś nie wypływają na rynku wtórnym z egzekucji. Tylko idą nowe osiedla. Ciekawe.
 • Czy cała komunikacja tam odbywać się będzie jedynie przez ul. Związku Jaszczurczego?
 • Oczywiscie i ktos gada ze Elblag miastem starych ludzi i nic się tu nie dzieje to proszę policzyc ile w miescie jest obecnie budowanych budynkow mieszkalnych i juz w ostatnich latach wybudowanych, Oczywiscie ze wszystko się sprzedaje i konca boomu mieszkaniowego nie widac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  12
  gigi3(2021-04-27)
 • Piękny widok będą mieli mieszkańcy Oboźnej i 3 mają. .. .
 • i korek. My się tam wszyscy zblokujemy. Proponowałabym, żeby pomyśleć o nowych dojazdach. może drogi przy kumieli dopuszczenie w ruch. Budynki budynki budynki i wszystko jednym wjazdem od zw. jaszczurczego?????
 • Parking podziemny ?? Przy nie przewidywalnej Kumieli. Ktoś chyba upadł na głowę, i nie pamięta co ta Kumiela wyczynia w tym miejscu co kilka lat. Ale w sumie to dobrze, może podziemna hala garażowa będzie pełnić funkcję zbiornika retencyjnego i dzięki temu nie zaleje ulic skrzyżowań i stacji paliw.
 • Obwodnicę tedy puścić. To jest pomysł!!!!
 • Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu. Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych. Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko. To, co się obecnie dzieje i techniki, które są stosowane oparte są na schemacie osaczania ofiary przez psychopatę, tylko że w skali makro. Wszyscy jesteśmy ofiarami. Będziemy ofiarami jeszcze przez kilka lat, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, jakiej psychomanipulacji jesteśmy poddawani a także jak się przed tym bronić.
 • A komuch zbiera żniwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  Obywatel(2021-04-27)
 • RobertKoliński Powiedzieć, że to głupota, to jak nic nie powiedzieć; Ratusz po raz kolejny robi dobrze złodziejskiej deweloperce dewastującej nam miasto, podczas gdy normalni mieszkańcy Elbląga świetnie wiedzą, że jest to teren zalewowy i przy najbliższej powodzi popłyną nie tylko przyszli lokatorzy tych blokhauzów, ale również miasto, które po ostatniej powodzi w tym miejscu miało 14 mln złotych strat. Za kilka lat zapytamy świeżo upieczonych lokatorów blokhauzów postawionych przez chciwców w tym powodziowo przyjaznym miejscu: - Jak Wam się powodzi, obywatele mieszkańcy?!; ] Hashtagi: #samorzad, #patodeweloperka, #ZiobroWyobrazni, #rak
Reklama