UWAGA!

Trzecie podejście do Żuławskiej

 Elbląg, Trzecie podejście do Żuławskiej
(fot. wizualizacja UM Elblag)

Władze miasta po raz trzeci próbują sprzedać działkę przy ul. Żuławskiej. Nieruchomość pod koniec 2021 roku otrzymała tytuł „Grunt na medal” w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Handlu Inwestycji i Handlu. Na razie jednak brak inwestorów zainteresowanych jej zakupem. Jak będzie tym razem?

Niezabudowana działka o powierzchni prawie 3,5 hektara znajduje się na obszarze uzbrojonym w media komunalne, sąsiaduje z marketem Castoramy. Jest przeznaczona pod zabudowę przemysłową i usługową.

Działka przy ul. Żuławskiej otrzymała pod koniec 2021 roku tytuł „Gruntu na medal” w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Zajęła pierwsze miejsce pod względem inwestycyjnej atrakcyjności w województwie warmińsko-mazurskim. PAIH w nagrodę obiecała promocję tej nieruchomości na rynkach międzynarodowych i wśród krajowych inwestorów.

Władze miasta już dwukrotnie ogłaszały przetarg związany ze sprzedażą działki, ale dotychczas nie było na nią chętnych. Jak będzie tym razem, przekonamy się pod koniec marca, kiedy ma odbyć się licytacja nieruchomości. Jej cena została obniżona z 5 mln złotych netto do 4 mln 357 tysięcy złotych netto. – Zmiana ceny wynika z aktualizacji operatu szacunkowego tej nieruchomości – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Inwestorzy zainteresowani kupnem działki, muszą wpłacić wadium w wysokości 800 tys. złotych. Licytację zaplanowano na 27 marca w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Urzędnicy określili w przetargu, że nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia jej zabudowy do końca 2025 roku i zakończenia do 31 grudnia 2027 roku.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama