UWAGA!

W kwietniu „Elbląg za pół ceny”

 
Elbląg, W kwietniu „Elbląg za pół ceny”

W weekend 21-22 kwietnia w elbląskich restauracjach, pubach, pizzeriach i barach zapłacimy o połowę taniej – będzie to druga edycja akcji „Elbląg za pół ceny”. Ubiegłoroczny weekend z rabatami cieszył się dużym zainteresowaniem elblążan, którzy tłumnie odwiedzili uczestniczące w akcji lokale. Organizatorzy nadal przyjmują zgłoszenia od restauratorów i właścicieli firm gastronomicznych.

Druga edycja akcji „Elbląg za pół ceny” zapowiada się pod każdym względem interesująco. Obniżenie swoich cen o połowę zaoferowało już kilka popularnych restauracji na starówce oraz punktów realizujących dowóz dań na telefon. Akcja po ubiegłorocznym sukcesie ma dobrą reklamę wśród klientów, co gwarantuje wysoką frekwencję w restauracjach i więcej zamówień niż w najlepsze dni. Przy okazji promujemy nasze elbląskie firmy i ożywiamy starówkę.
       Jestem elbląskim radnym i pomysłodawcą tej akcji w naszym mieście. „Elbląg za pół ceny” to akcja wzorowana na podobnych wydarzeniach promocyjnych odbywających się w Poznaniu, Gdańsku, Zakopanem czy Augustowie. Przedsiębiorcy mają okazję przyciągnąć nowych klientów i zapoznać ich ze swoją ofertą, mieszkańcy Elbląga – odwiedzić lubiane miejsca i skorzystać z rabatów. W tym roku zorganizujemy jeszcze jedną edycję – na zakończenie lata. Po raz drugi „Elbląg za pół ceny” odbędzie 15 i 16 września.
       Liczę, że zarówno wiosną, jak i latem, uda nam się przyciągnąć do naszego miasta turystów zza wschodniej granicy. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zwróciłem się z prośbą do Prezydenta Miasta o rozważenie przeprowadzenia akcji promującej „Elbląg za pół ceny” w Kaliningradzie. Dlaczego? Samochody z rejestracjami z Kaliningradu widzimy przy trójmiejskich galeriach handlowych, gdańskich restauracjach i marketach budowlanych na obwodnicy Trójmiasta. Musimy pomyśleć, jak przyciągnąć klientów z Kaliningradu do Elbląga.
       O tym, czy tegoroczne edycje akcji „Elbląg za pół ceny” będą wydarzeniami lokalnymi, czy też zyskają wymiar międzynarodowy dzięki obecności turystów zza granicy, przekonamy się w kwietniu (21-22) i we wrześniu (15-16).
      
Marek Kucharczyk, radny RM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama