UWAGA!

Większe wsparcie dla organizacji pozarządowych

 
Elbląg, Większe wsparcie dla organizacji pozarządowych

W tym roku samorząd województwa planuje przeznaczyć blisko 6 mln złotych na zadania realizowane przez sektor pozarządowy.

- W całym regionie organizacje pozarządowe skupiają tysiące aktywnych i odpowiedzialnych osób, dlatego chcemy wykorzystać ten kapitał i corocznie z budżetu województwa wydzielamy środki na wsparcie ciekawych projektów – mówi marszałek województwa Jacek Protas. – Mimo bardzo napiętego i bardzo proinwestycyjnego budżetu w tym roku udało się wygospodarować więcej pieniędzy na zadania realizowane naszych społecznych partnerów.
       Swoje pomysły przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą zgłaszać w formie ofert jeszcze do 7 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Tego dnia zakończy się nabór do konkursów m.in. z zakresu rozwoju kultury fizycznej, promocji zdrowia publicznego, integracji europejskiej i współpracy między społeczeństwami, kultury i ochrony dziedzictwa, rozwoju turystyki, pomocy społecznej, profilaktyki w zakresie uzależnień i przeciwdziałania przemocy a także upowszechniania praw konsumenta, integracji środowisk kombatanckich i rozwoju sektora NGO.
       W 2014 roku organizacje pozarządowe będą realizować zadania w 13 priorytetach wymienionych w programie współpracy . W siedmiu zwiększyła się pula środków w porównaniu do poprzedniego roku. Dotyczy to m.in. kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, edukacji i promocji zdrowia publicznego, rozwoju kultury fizycznej, a także przeciwdziałaniu ważnym problemom społecznym: alkoholizmowi, narkomani i przemocy w rodzinie. W pozostałych obszarach nakłady pozostały na takim samym poziomie. W konkursach największe szanse będą miały projekty wyróżniające się współpracą kilku partnerów, angażowaniem w swoje działania wolontariuszy a także innowacyjnym podejściem do rozwiązywania problemów.
       Co roku samorząd województwa bardzo wcześnie ogłasza konkursy dla organizacji pozarządowych. Dzięki temu społecznicy mają szansę zdobyć dodatkowe środki w konkursach organizowanych przez samorządy powiatów, gmin i miast.
       Więcej czasu będą miały organizacje pozarządowe z terenów wiejskich. Konkurs na aktywizację społeczności lokalnych zakończy się 28 lutego br.
       Szczegóły na stronie bip.warmia.mazury.pl
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • MariuszLewandowski-Fc Gwoli ścisłości dodajmy że owe środki absorbują organizacje pozarządowe firmy i portale internetowe które w trakcie akcji przed Referendum POpierały Platformę Obywatelską. Przeciwnicy tych co zaczęli aktywizować społeczeństwo do działanie od lat dostają straszne pieniądze na aktywizację społeczeństwa po czym namawiają społeczeństwo do bierności i nie brania udziału w referendum po czym społeczeństwo ich "olewa" więc dostają kolejne miliony na aktywizację i budowanie społeczeństwa obywatelskiemu po czym robią wszystko żeby głos krytyki zagłuszyć. .. .Paranoja Po POlsku. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  11
  MariuszLewandowski-Fc(2014-01-04)
 • nieroby, weźcie się do pracy! ale lepiej wyciągać rękę
 • mam nadzieję, że EKO dostanie kilka milionów i pan Glock będzie mógł rozpocząć badania historyczne na temat "mordów" popełnionych przez 17 letnia sanitariuszkę Inkę, mam nadzieję, że odkryje nieznane wątki np. jej współpracę z gestapo,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RóżańskiundIwanov(2014-01-06)
Reklama