UWAGA!

Wszystko po kolei

 Elbląg, Wszystko po kolei
fot. Anna Dembińska

Ci, którzy przez park Dolinka przechodzą albo przebiegają mieli okazję zauważyć, że znajdują się tam dwa mosty. Oba wyglądają na niedokończone, tak jakby ktoś o nich zapomniał. Jak się jednak okazuje są one częścią większej inwestycji, która będzie przebiegała etapami.

Najpierw była inwestycja na odcinku od Grobli św. Jerzego aż do ul. Marymonckiej. Zakres robót objął m.in. umocnienie skarp nad Kumielą, remont kaskady oraz wybudowanie właśnie tych dwóch mostów w Parku Dolinka. W tym przypadku inwestorem był Żuławski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu. Koszt każdego mostu to 30 tys. zł, z czego 25 proc. to środki pochodzące z budżetu państwa, a reszta to dofinansowanie unijne. Jak tłumaczy Marian Firlej, kierownik Działu Inwestycji i Funduszy Unijnych w Żuławskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu, ich projekt był uzgadniany z Urzędem Miasta i jest zgodny z koncepcją zagospodarowania tego terenu.

  Elbląg, Wszystko po kolei
fot. Anna Dembińska

W lipcu br. Mosty zostały przekazane miastu. I to właśnie ono ma zająć się pracami wykończeniowymi, a także wybudowaniem ciągów spacerowych oraz elementów tzw. małej architektury.
       Kiedy to nastąpi? Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego na pewno nie w tym, ani w następnym roku. Urzędnicy chcą napisać projekt dotyczący rewitalizacji elbląskich parków, który sięgnie po dofinansowanie unijne, ale dopiero po to, które będzie pochodziło z nowej perspektywy unijnej 2014-2020.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • boję się tylko, że jak miasto się za to weźmie, to koszt 5m chodnika do tego mostu za 30.000 będzie kosztował 2 mln.
 • te mosty to 2 buble, nie można z nich oglądać wody (ważne z perspektywy dzieci) most ma ogranicznik wody którą może przepuścić. są paskudne i nie pasują do żadnego chodnika (schody będą przestawiać od władka do mostu żeby pasowały?)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  igiiiiiii(2013-12-02)
 • artykuł żerżnięty z konkurencji. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  beznadziejny(2013-12-02)
 • Cała ta rewitalizacja to jedna wielka sciema, brzegi zawalają sie bo woda podmywa kamienie a firma która wykonywała umocnienia brzegowe totalnie zniszyła pozostałości alejek ciężkim sprzętem, a te mosty to zwykły badziew który pasuje w tym parku jak "świni siodło", powinni przenieść je na posesje do p nowaczyka i niech se je wsadazi w. .. razem ze swoim ślimakiem to może będzie z poślizgiem.
 • Nie skończone w parku trałguta już w niektórych miejscach rośnie trawa ( tak to jest jak cementu sie nie używa)zwykły bubel
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Gość5(2013-12-03)
 • A to nie jest most chociaż tak wygląda, jest to ogranicznik wody jak ktoś zauważył mianowicie służy do spowalniania przepływu w czasie wielkiej wody. Jest zbudowany w odpowiednim miejscu. I to wszystko na ten temat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  chodzącynaprzełaj(2013-12-03)
 • Kumiela, czasem wychodzi ze swojego koryta i to prawda. Politycy od koryta nie odchodzą nigdy.
 • Woda ma to do siebie że płynie i czesami całe miasta zniszczy. Czepianie sie że nadbrzeży nie zrobiono z żelaza i betonu to absurd i głupota. Dobrze że to zrobiono pierwszy raz od czasów chyba wojny. Teraz wilk będzie pisał o finansowanie dokończenia scieżek i mostków. A jak nie dostanie dofinansowania to ten bałagan zostanie na wileki. To jest chore.
 • Zwracam uwage na to że jezdnia na ul. Grunwaldzkiej przy mostku obok statoil sie zapada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czesiozpegieeru(2013-12-05)
Reklama