UWAGA!

Za drogie Mieszkanie Plus

 
Elbląg, Mieszkania z rządowego programu miały powstać w sąsiedztwie byłej bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju
Mieszkania z rządowego programu miały powstać w sąsiedztwie byłej bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju (fot. Anna Dembińska)

W Elblągu nie powstaną mieszkania z rządowego programu. Tak przynajmniej wynika z informacji, które otrzymaliśmy z elbląskiego ratusza. - Na dzisiaj nie ma decyzji o przystąpieniu do programu, bo z powodu znacznego wzrostu cen materiałów i usług budowlanych kalkulowana stawka czynszu jest bardzo wysoka – informują urzędnicy.

Rządowy program Mieszkanie Plus miał być realizowany w Elblągu na działce przy skrzyżowaniu ulicy Wiejskiej i Obrońców Pokoju, w sąsiedztwie byłej bursy szkolnej, która sześć lat temu została zaadaptowana na lokale mieszkalne. Lokalizacja inwestycji została zaakceptowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Zgodę wyraziła też Rada Miejska. Dlaczego więc inwestycja nie ruszy?
       - Na dzisiaj nie ma decyzji o przystąpieniu do Programu, bowiem z powodu znacznego wzrostu cen materiałów i usług budowlanych kalkulowana stawka czynszu jest bardzo wysoka – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Urzędnicy szacują, że czynsz dla lokatorów takich mieszkań wyniósłby ok. 20 złotych za metr kwadratowy. Najem dwupokojowego mieszkania kosztowałby więc około 1000 złotych, nie licząc kosztów mediów. - Dla porównania stawka najmu za metr kwadratowy w mieszkaniach Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wynosi 9,50 zł – dodaje Joanna Urbaniak.
       ETBS miał oddać do użytku kolejne mieszkania w byłym budynku III LO przy ul. Saperów. Okazało się jednak, że inwestycja nie spełniałaby wymogów przepisów przeciwpożarowych. Do tej pory nie wskazano nowej lokalizacji.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama