UWAGA!

Zainwestują w nową fabrykę

 Elbląg, Spółka kupiła teren wraz z halą po byłym zakładzie „Ecocapital” ,
Spółka kupiła teren wraz z halą po byłym zakładzie „Ecocapital” , fot. Jerzy Przedpełlski, Głos Pasłęka

Spółka DRE, znany producent drzwi, planuje nową inwestycję w Pasłęku. Firma zakupiła teren wraz z halą po byłym zakładzie „Ecocapital” i ma zamiar tam uruchomić m.in. produkcję listew przypodłogowych. Zatrudnienie ma znaleźć około 25 osób.

Jak poinformował burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, spółka DRE zakupiła teren wraz halą po byłym zakładzie S-ki „Ecocapital” przy ul Dworcowej.

- Zamierzeniem spółki jest zabudowa i zagospodarowanie tego terenu z przeznaczeniem na cele produkcyjnomagazynowe, wytwarzanie listew przypodłogowych i ościeżnic z alternatywnego WPC, z zastosowaniem technologii produkcji na bazie odpadów poprodukcyjnych z MDF po produkcji drzwi w zakładach spółki - informuje burmistrz.

Firma DRE podjęła już działania w tej sprawie i złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. - Postępowanie zostało wszczęte i wystąpiono do organów o wydanie stosownych opinii środowiskowych. Powierzchnia całej działki wynosi: 2,99 ha, powierzchnia przeznaczona pod zabudowę hali produkcyjnej, magazynowej i budynku biurowo-socjalnego wyniesie 2735 m2. Tereny utwardzone zajmą 3180 m2 oraz powierzchnia na zbiorniki przeciwpożarowe i wód opadowych to 522m2 – informuje burmistrz Śniecikowski..

Po ukończeniu inwestycji spółka DRE planuje zatrudnić około 25 nowych pracowników. Przypomnijmy. DRE ma swoją siedzibę w Gronowie Górnym. Jest spółką z całkowicie polskim kapitałem, powstałą w 1989 r. Od początku istnienia zajmuje się produkcją i dostarczaniem artykułów i usług dla przemysłu meblarskiego w kraju i za granicą, specjalizuje się w produkcji drzwi. Zatrudnia ponad 800 osób.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama