UWAGA!

Odpocznij, ale tyłem do starówki

 Elbląg, Przy Warszawskiej można przysiąść na ławkach. Ale bez widoku na starówkę
Przy Warszawskiej można przysiąść na ławkach. Ale bez widoku na starówkę (fot. Anna Dembińska)
5
Głosuj na hit
63
Głosuj na kit
Głosowanie wymaga zalogowania. Link do logowania znajduje się na dole strony.

W ostatnich kilkunastu miesiącach w Elblągu zamontowano 140 nowych ławek, w tym roku przybędzie ich ponad 80. - Fajnie, że są, ale dlaczego na przykład na ul. Warszawskiej zamontowano je tyłem do starówki? Przecież lepiej byłoby, gdyby można było odpocząć w takim miejscu z widokiem na rzekę i Starego Miasto niż na przejeżdżające Warszawską auta... - zauważa nasza Czytelniczka. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Ławki i przyuliczne kosze na śmieci systematycznie montuje w Elblągu Zarząd Zieleni Miejskiej. - W ramach Programu estetyzacji miasta przedstawionego przez prezydenta Elbląga i Klub Radnych KWW Witolda Wróblewskiego od 2019 roku do chwili obecnej na terenach miejskich zostało zamontowanych 140 ławek. Miasto corocznie dokonywać będzie zakupu i wymiany 100 ławek i oraz ok. 120 koszy na śmieci. - informuje Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

To jedna z odpowiedzi na nasze pytania, które wysłaliśmy do ZZM po interwencji naszej Czytelniczki, oburzonej że na ul. Warszawskiej postawiono ławki... tyłem do starówki. - Przecież lepiej byłoby, gdyby można było odpocząć w takim miejscu z widokiem na rzekę i Starego Miasto niż na przejeżdżające Warszawską auta... - uważa nasza Czytelniczka.

Zarząd Zieleni Miejskiej informuje w odpowiedzi, że „zdecydowana większość ławek została umieszczona w pasach drogowych zgodnie z ustaleniami i wytycznymi Departamentu Zarząd Dróg w Elblągu”. - W każdym przypadku były brane pod uwagę warunki techniczne, uzbrojenie i ukształtowanie terenu, a umiejscowienie ławek było konsultowane przed montażem z inwestorem – informuje Leon Budzisiak.

W tym roku w Elblągu stanęło lub stanie kolejnych ponad 80 ławek. Znajdziemy je przy ulicach: Chrobrego i Sybiraków, Robotniczej (odcinek od Karowej do Gwiezdnej i od Pionierskiej do targowiska), Jana Pawła II, Kwiatkowskiego, Tysiąclecia (odcinek od Hetmańskiej do Rycerskiej), Mickiewicza (na wysokości parku), Lotniczej (na wysokości budynku po byłej szkole i parku), Warszawskiej, Brzeskiej, Sienkiewicza, Łęczyckiej, Oliwskiej, przy pl. Konstytucji, pl. Solidarności oraz w parkach: Planty, Wojska Polskiego, Kajki i Traugutta.

- Ideą stawiania ławek w pasach drogowych jest to, by przechodnie idąc daną trasą, mogli odpocząć. Wszędzie są w ten sposób montowane i tak od początku były planowane - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. Urzędnik dodaje, że przy Wybrzeżu Gdańskim, wzdłuż rzeki Elbląg, ustawione są wcześniej zamontowane ławki z widokiem na starówkę. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Hit czy kit?

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • w Elblągu są naprawdę fajne miejsca gdzie by można było postawić ławki, ale jaki sens jest w stawianiu ich przy ulicy Robotniczej - jednej z najbardziej ruchliwych ulic. Co inicjator tego pomysłu sobie myślał nie mam pojęcia.
 • Tak to już jest jak w Alternatywy 4.No Panie krzywa ta ściana ale tak kochany było w planach. Jak miasto całe ławki ma z widokiem na drogę widocznie tak było w planach.
 • @mmmmmmmmm - Przy Lotniczej ławka stoi przy przejściu dla pieszych z widokiem na bloki. Zamówili za dużo ławek i stawiają gdzie popadnie :)
 • Gdyby były zamontowane odwrotnie, to zaczęłyby się narzekania, że: 1)nie ma gdzie nóg wyciągnąć 2), że można po głowie dostać od kogoś przechodzącego za plecami 3), że w żadnym mieście w kraju nie ustawia się ławek tyłem do chodnika 4), że powinni zrobić ławki podwójne, tzn. jedna przodem do Starówki a druga tyłem - do wyboru. Cały Elbląg i jego problemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  KibiczProstej(2020-07-07)
 • Jak sypiam na takiej ławce spokojnie do czasu przyjazdu Straży Miejskiej to jaka to różnica gdzie mam widok. Samochody przejeżdżające lepiej usypiają niż widok zabudowań.
 • Elbląg miasto starszych ludzi, a takim ludzią nie potrzebne widoki a odpoczynek między lekarzem, zakupami i domem. Nie dziwmy się, iż młodzi ludzie uciekają stąd. Skoro nikt o nich nie pomyśli, życie człowieka młodego i w średnim wieku to nie tylko praca - dom.
 • te ławki na Warszawskiej to rzeczywiście stoją tam bez sensu. .. przy chodniku i ruchliwej ulicy. .. przenieść je trzeba bliżej rzeki Elbląg!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Bogusia(2020-07-07)
 • @mmmmmmmmm - Myślał że Robotniczą też chodza starsi ludzie którzy siadają by odpocząc a nie podziwiać widoki
 • Urzędnicy nie myślą, tabelki i ustawy bezpowrotnie wyprały im mózgi
 • cały Elbląg miasto absurdów
 • na Nowowiejskiej brakuje ławek, a te co są są stare i zdezelowane, wstyd!
 • Z widokiem na Stare Miasto i rzekę to są postawione na Wybrzeżu Gdańskim. Te przy Warszawskiej mają charakter ulżeniowo - spoczynkowy.
Reklama