UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odpocznij, ale tyłem do starówki

 
Elbląg, Przy Warszawskiej można przysiąść na ławkach. Ale bez widoku na starówkę
Przy Warszawskiej można przysiąść na ławkach. Ale bez widoku na starówkę (fot. Anna Dembińska)
5
Głosuj na hit
61
Głosuj na kit

W ostatnich kilkunastu miesiącach w Elblągu zamontowano 140 nowych ławek, w tym roku przybędzie ich ponad 80. - Fajnie, że są, ale dlaczego na przykład na ul. Warszawskiej zamontowano je tyłem do starówki? Przecież lepiej byłoby, gdyby można było odpocząć w takim miejscu z widokiem na rzekę i Starego Miasto niż na przejeżdżające Warszawską auta... - zauważa nasza Czytelniczka. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Ławki i przyuliczne kosze na śmieci systematycznie montuje w Elblągu Zarząd Zieleni Miejskiej. - W ramach Programu estetyzacji miasta przedstawionego przez prezydenta Elbląga i Klub Radnych KWW Witolda Wróblewskiego od 2019 roku do chwili obecnej na terenach miejskich zostało zamontowanych 140 ławek. Miasto corocznie dokonywać będzie zakupu i wymiany 100 ławek i oraz ok. 120 koszy na śmieci. - informuje Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

To jedna z odpowiedzi na nasze pytania, które wysłaliśmy do ZZM po interwencji naszej Czytelniczki, oburzonej że na ul. Warszawskiej postawiono ławki... tyłem do starówki. - Przecież lepiej byłoby, gdyby można było odpocząć w takim miejscu z widokiem na rzekę i Starego Miasto niż na przejeżdżające Warszawską auta... - uważa nasza Czytelniczka.

Zarząd Zieleni Miejskiej informuje w odpowiedzi, że „zdecydowana większość ławek została umieszczona w pasach drogowych zgodnie z ustaleniami i wytycznymi Departamentu Zarząd Dróg w Elblągu”. - W każdym przypadku były brane pod uwagę warunki techniczne, uzbrojenie i ukształtowanie terenu, a umiejscowienie ławek było konsultowane przed montażem z inwestorem – informuje Leon Budzisiak.

W tym roku w Elblągu stanęło lub stanie kolejnych ponad 80 ławek. Znajdziemy je przy ulicach: Chrobrego i Sybiraków, Robotniczej (odcinek od Karowej do Gwiezdnej i od Pionierskiej do targowiska), Jana Pawła II, Kwiatkowskiego, Tysiąclecia (odcinek od Hetmańskiej do Rycerskiej), Mickiewicza (na wysokości parku), Lotniczej (na wysokości budynku po byłej szkole i parku), Warszawskiej, Brzeskiej, Sienkiewicza, Łęczyckiej, Oliwskiej, przy pl. Konstytucji, pl. Solidarności oraz w parkach: Planty, Wojska Polskiego, Kajki i Traugutta.

- Ideą stawiania ławek w pasach drogowych jest to, by przechodnie idąc daną trasą, mogli odpocząć. Wszędzie są w ten sposób montowane i tak od początku były planowane - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. Urzędnik dodaje, że przy Wybrzeżu Gdańskim, wzdłuż rzeki Elbląg, ustawione są wcześniej zamontowane ławki z widokiem na starówkę. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • w Elblągu są naprawdę fajne miejsca gdzie by można było postawić ławki, ale jaki sens jest w stawianiu ich przy ulicy Robotniczej - jednej z najbardziej ruchliwych ulic. Co inicjator tego pomysłu sobie myślał nie mam pojęcia.
 • Tak to już jest jak w Alternatywy 4.No Panie krzywa ta ściana ale tak kochany było w planach. Jak miasto całe ławki ma z widokiem na drogę widocznie tak było w planach.
 • @mmmmmmmmm - Przy Lotniczej ławka stoi przy przejściu dla pieszych z widokiem na bloki. Zamówili za dużo ławek i stawiają gdzie popadnie :)
 • Gdyby były zamontowane odwrotnie, to zaczęłyby się narzekania, że: 1)nie ma gdzie nóg wyciągnąć 2), że można po głowie dostać od kogoś przechodzącego za plecami 3), że w żadnym mieście w kraju nie ustawia się ławek tyłem do chodnika 4), że powinni zrobić ławki podwójne, tzn. jedna przodem do Starówki a druga tyłem - do wyboru. Cały Elbląg i jego problemy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  KibiczProstej(2020-07-07)
 • Jak sypiam na takiej ławce spokojnie do czasu przyjazdu Straży Miejskiej to jaka to różnica gdzie mam widok. Samochody przejeżdżające lepiej usypiają niż widok zabudowań.
 • Elbląg miasto starszych ludzi, a takim ludzią nie potrzebne widoki a odpoczynek między lekarzem, zakupami i domem. Nie dziwmy się, iż młodzi ludzie uciekają stąd. Skoro nikt o nich nie pomyśli, życie człowieka młodego i w średnim wieku to nie tylko praca - dom.
 • te ławki na Warszawskiej to rzeczywiście stoją tam bez sensu. .. przy chodniku i ruchliwej ulicy. .. przenieść je trzeba bliżej rzeki Elbląg!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Bogusia(2020-07-07)
 • @mmmmmmmmm - Myślał że Robotniczą też chodza starsi ludzie którzy siadają by odpocząc a nie podziwiać widoki
 • Urzędnicy nie myślą, tabelki i ustawy bezpowrotnie wyprały im mózgi
 • cały Elbląg miasto absurdów
 • na Nowowiejskiej brakuje ławek, a te co są są stare i zdezelowane, wstyd!
 • Z widokiem na Stare Miasto i rzekę to są postawione na Wybrzeżu Gdańskim. Te przy Warszawskiej mają charakter ulżeniowo - spoczynkowy.
Reklama