UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Jak promuje się region

Jak promuje się region

2020-03-05 15:19

Kosztował 139 tysięcy złotych, ma promować województwo warmińsko-mazurskie w kraju i świecie jako region na każdą porę roku. Czy Waszym zdaniem ten film to hit czy kit?

Elektroniczna pomoc dla pasażerów

Elektroniczna pomoc dla pasażerów

2020-02-06 15:00

Na placu Dworcowym pojawiły się już tablice elektroniczne z informacją dla pasażerów i biletomaty. Umowa z wykonawcą przewiduje, że będą działać najpóźniej pod koniec marca, choć urzędnicy mają nadzieję, że stanie się to już w lutym. Jak Wam się ta nowość podoba? To hit czy kit?

Ławki na słońce

Ławki na słońce

2019-12-30 08:00

Na starówce stanęły dwie ławki solarne – z dostępem do internetu i możliwością ładowania sprzętu elektronicznego. Mają też stojaki, w których można zaparkować rower. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Perła elbląskiej secesji

Perła elbląskiej secesji

2019-12-20 08:21

Tak inwestor nazwał kamienicę przy ul. Rybackiej, która wkrótce zostanie oddana do użytku, a niedawno odsłoniła swoje oblicze. Jak Wam się podoba ta rekonstrukcja? To Waszym zdaniem hit czy kit? Dla porównania zamieszczamy również zdjęcie przedwojennej kamienicy.

Schody z szykanami

Schody z szykanami

2019-10-24 13:15

100 tysięcy złotych kosztowała budowa schodów, wraz z pojazdem dla wózków i rowerów, prowadzących z ul. Traugutta w stronę parku Dolinka. By ograniczyć zapędy miłośników tzw. downhillu, w poprzek podjazdu zamontowano dodatkowe barierki. Waszym zdaniem to hit czy kit?

Turysta na właściwej ścieżce

Turysta na właściwej ścieżce

2019-08-26 13:57

Do końca sierpnia potrwa znakowanie ścieżek dydaktycznych śladem form przestrzennych, parków i zabytków Starego Miasta. W wielu miejscach pojawiły się już kierunkowskazy i tablice informacyjne. Jak Wam się podobają, to może być turystyczny hit czy kit?

Sąd pod słupkami

Sąd pod słupkami

2018-03-01 10:12

Pod nowy sąd, który powstał przy ul. płk. Dąbka, kierowcy nie dojadą od strony pl. Jagiellończyka i Teatralnej. Dostępu bronią dwa rzędu nieuchylnych słupków. Dlaczego aż dwa? - pyta jeden z Czytelników. Poszliśmy tym tropem. Waszym zdaniem to hit czy kit?

W Elblągu powstanie miejska plaża

W Elblągu powstanie miejska plaża

2017-12-21 10:18

Dzisiaj pierwszy dzień zimy, ale my mamy informację, która może Czytelników rozgrzać. W przyszłym sezonie w Elblągu ma powstać... miejska plaża. Taki jest pomysł klubu radnych PO, który został uwzględniony w projekcie przyszłorocznego budżetu Elbląga. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Miasto nie poszalało z szaletem

Miasto nie poszalało z szaletem

2017-09-14 15:13

To miał być sześcian pierwszej potrzeby. Dość luksusowy - z podgrzewaną podłogą, z elewacją w kolorze drewna, a nawet z podświetlanym oknem reklamowym. Luksus kosztuje więc na toaletę wolnostojącą - bo o niej mowa - miasto zamierzało przeznaczyć 100 tys. zł. Chętni do realizacji zadania zgłosili się, jednak przetarg został unieważniony bez podania przyczyny. - Mieliśmy takie prawo i z niego skorzystaliśmy - ucinają urzędnicy. I w ten sposób elblążanie z toalety, która już zdążyła wzbudzić emocje, nie skorzystają. Taka toaleta to hit czy kit?

Garażowiec w sercu starówki

Garażowiec w sercu starówki

2016-11-10 10:23

Na starówce ma powstać wielopoziomowy garażowiec. By to było możliwe, prezydent Elbląga chce zmienić plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na listopadową sesję Rady Miejskiej. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Dzwonnica w kolorze perły

Dzwonnica w kolorze perły

2016-11-09 12:08

Betonowa dzwonnica kościoła przy ul. Robotniczej już jest po remoncie, który kosztował 280 tysięcy złotych i w całości był sfinansowany z datków parafian. Wieża zmieniła kolor na perłowy. Jak Wam się podoba? To hit czy kit?

Grafiki sposobem na wandali

Grafiki sposobem na wandali

2016-09-05 12:00

Na donicach na bulwarze Zygmunta Augusta pojawiły się grafiki z elbląskimi zabytkami. - Premierę miały na Święto Chleba. To nasz pomysł na uatrakcyjnienie tego miejsca i walkę z wandalami – mówi Arkadiusz Zgliński, dyrektor Zarządu Portu Morskiego, który administruje tym terenem. To waszym zdaniem hit czy kit?

Sąd odsłonił swoje oblicze

Sąd odsłonił swoje oblicze

2016-07-12 10:33

Budynek Sądu Okręgowego przy ul. płk. Dąbka ma być oddany do użytku w przyszłym roku, ale już teraz jest gotowa elewacja. To Waszym zdaniem hit czy kit? Warto dodać, że na wizualizacji sprzed kilku lat budynek był biały, w rzeczywistości jest beżowo-brązowy.

Kostka brukowa dla kierowców

Kostka brukowa dla kierowców

2016-07-05 13:47

Czerwona kostka brukowa położona wzdłuż chodnika oznacza zwykle ścieżkę dla rowerzystów. Ale nie na ulicy Kosynierów Gdyńskich. Tutaj w ten sposób zaznaczono... miejsca do parkowania samochodów. To waszym zdaniem hit czy kit?

Święty Mikołaj patronem miasta

Święty Mikołaj patronem miasta

2016-04-21 15:30

Elbląg będzie miał swojego patrona – świętego Mikołaja. Taką decyzję przez aklamację mają podjąć władze miasta na uroczystej sesji 5 maja. - Odwoływanie się do uniwersalnych wartości, które reprezentuje ten patron – miłosierdzia, dobroci i dobroczynności – nie będzie pokazywało jakiegoś rozdźwięku między sacrum i profanum – stwierdził Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej. Co sądzicie o tym pomyśle? To hit czy kit?

Łosoś na pałacu – hit czy kit?

Łosoś na pałacu – hit czy kit?

2016-03-31 15:07

Historia tego budynku sięga XVIII wieku, a dzieje jego renowacji to dobrych kilkanaście lat. W 2001 r. pałacyk przy ul. Stoczniowej kupiła Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, która przez kolejne 15 lat, z przerwami, odnawiała go. Wygląda na to, że remont dobiegł końca. Zobacz więcej zdjęć.

Reklama