UWAGA!

Kamienica jak nowa

Kamienica jak nowa

2023-11-30 12:44

Kamienica przy ul. Zamkowej w Elblągu straszyła przechodniów swoich wyglądem. Można ją już oglądać po remoncie. Jakie są Wasze wrażenia? To hit czy kit?

Miedziana kopuła wieńczy dzieło

Miedziana kopuła wieńczy dzieło

2023-09-14 11:54

W sobotę o godz. 15 odbędzie się oficjalne otwarcie parku Plany po rewitalizacji, połączone z piknikiem rodzinnym. Trwają ostatnie przygotowania, między innymi montaż kopuły na Ślimaczej Górce, znanej wśród elblążan jako Grota. Miedziana kopuła wyróżnia się w miejskim krajobrazie. Waszym zdaniem to hit czy kit?

Ślimacza Górka w nowej odsłonie

Ślimacza Górka w nowej odsłonie

2023-09-06 11:32

Remont Ślimaczej Górki, nazywanej również Grotą, właśnie się zakończył. Ma to być teraz miejsce wydarzeń kulturalnych i animacji. Jak Wam się podoba po rewitalizacji? To hit czy kit? Zobacz więcej zdjęć.

Debiut nowego Piekarczyka. Hit czy kit?

Debiut nowego Piekarczyka. Hit czy kit?

2023-08-29 10:59

Podczas Elbląskiego Święta Chleba swój debiut miała nowa maskotka Piekarczyka. Kosztowała prawie 6 tysięcy złotych i zastąpiła maskotkę, która naszym zdaniem bardziej odstraszała niż zachęcała do zrobienia sobie z nią fotek. A jakie są opinie naszych Czytelników? Nowa maskotka to hit czy kit?

Fontanna już działa. Gdzie są aniołki?

Fontanna już działa. Gdzie są aniołki?

2023-06-28 16:03

Fontanna w Parku Kajki została oddana do użytku. W porównaniu do pierwowzoru brakuje najważniejszego elementu - rzeźby aniołków, które wieńczyły fontannę. Dlaczego nie zdecydowano się na jej dokładne odtworzenie? Zobacz zdjęcia z otwarcia.

Jak wyglądają okolice Elbląga z diabelskiego młyna?  (aktualizacja)

Jak wyglądają okolice Elbląga z diabelskiego młyna? (aktualizacja)

2023-05-25 17:45

Jak udało nam się dowiedzieć, ma około 30 metrów wysokości. To diabelski młyn, który właśnie powstał nad rzeką Elbląg. Ma być tymczasową atrakcją turystyczną. To Waszym zdaniem hit czy kit?

Bezpieczniej dla rowerzystów

Bezpieczniej dla rowerzystów

2023-04-05 14:13

Przy drodze nr 503 powstaje fragment ścieżki rowerowej. Chodzi o niespełna 1,5-kilometrowy odcinek przed Suchaczem (gm. Tolkmicko). Ścieżka ma być gotowa do końca maja. Zobacz zdjęcia. Czy to Waszym zdaniem hit czy kit?

Mieszkanie ciasne, ale... tanie? Hit czy kit?

Mieszkanie ciasne, ale... tanie? Hit czy kit?

2023-02-13 14:05

"Do wynajęcia mieszkanie na pierwszym piętrze w pełni umeblowane i wyposażone"... i za jedyne 650 zł. Taka oferta pojawiła się na jednym z portali ogłoszeniowych. Lokalizacja: Elbląg, Żeglarska. Brzmi nieźle, ale... mieszkanie ma 7 m kw. Może niech zadecydują Czytelnicy: czy to hit czy kit? Zobacz zdjęcia.

Zielone przystanki będą hitem czy kitem?

Zielone przystanki będą hitem czy kitem?

2023-01-03 11:06

Zanim nabiorą kolorów, potrzeba oczywiście jeszcze trochę czasu, ale są już na to przygotowane. Co sądzicie o idei zielonych przystanków?

Market czytelnią w niedziele?

Market czytelnią w niedziele?

2022-08-03 10:39

- Napiszcie coś o tym, że Biedronki mają być otwarte w niedziele, w Elblągu trzy z nich. Znów zabierają mi czas z rodziną – z taką sprawą zgłosiła się do nas osoba pracująca w jednym z elbląskich sklepów. Na jakiej zasadzie markety miałyby być otwarte w niedzielę? Pomysł na market-czytelnię itp. to hit czy kit? Zachęcamy do głosowania i dyskutowania.

Pomnik świeci jak prawie pół wieku temu

Pomnik świeci jak prawie pół wieku temu

2022-07-05 07:00

Elblążanie mogą już oglądać odnowiony pomnik Odrodzenia w całej okazałości, bo pracownicy z firmy wykonującej renowację zdemontowali właśnie rusztowania. Do zakończenia prac pozostał remont cokołu, który ma być gotowy w połowie lipca. Pomnik świeci w słońcu jak prawie pół wieku temu, kiedy był montowany. Jak Wam się podoba efekt renowacji? To hit czy kit?

Magnes przyciągnie do Elbląga. Hit czy kit?

Magnes przyciągnie do Elbląga. Hit czy kit?

2022-04-21 10:02

- Elbląg dołączył do grona miast, w których możecie nabyć Magnes turysty – poinformował w mediach społecznościowych miejski profil Elbląg w Formie. Waszym zdaniem to Hit czy kit?

Świetlna bombka. Hit czy kit?

Świetlna bombka. Hit czy kit?

2021-12-10 13:00

W Elblągu ponownie rozbłysły świąteczne ozdoby, a wśród nich jest też nowość – masywna, świecąca „bombka” na placu przed katedrą. Kosztowała prawie 31 tys. złotych. Jak Wam się ona podoba? Waszym zdaniem to hit czy kit?

Więcej pasów na moście

Więcej pasów na moście

2021-11-22 07:00

200 tysięcy złotych kosztowały prace drogowe na moście kardynała Wyszyńskiego i w jego obrębie. Drogowcy nie tylko naprawili nawierzchnię, ale też wytyczyli dwa oddzielne pasy ruchu w kierunku ul. Warszawskiej. - Z dotychczasowych kilkudniowych obserwacji wynika, że przepustowość skrzyżowania znacznie się poprawiła – twierdzi Zarząd Dróg w Elblągu. A jakie są wrażenia kierowców? To Waszym zdaniem hit czy kit?

Kapusty, które zdobią. Hit czy kit?

Kapusty, które zdobią. Hit czy kit?

2021-10-28 11:43

W Elblągu już kolejny raz na ulicach pojawiły się kapusty ozdobne. Jesienne kompozycje, których istotną część stanowią te rośliny, przygotował elbląski ZZM. Waszym zdaniem to hit czy kit? Zobacz zdjęcia.

Rondo Pionierów Oświaty

Rondo Pionierów Oświaty

2021-09-14 11:46

Taką nazwę ma mieć nowo rondo, które powstało u zbiegu ul. Fromborskiej i Królewieckiej. Decyzję w tej sprawie mają podjąć radni na najbliższej sesji 23 września. Ta nazwa to Waszym zdaniem hit czy kit?

Reklama