UWAGA!

Odpoczynek przy cmentarzu

 
Elbląg, Odpoczynek przy cmentarzu
fot. Anna Dembińska
31
Głosuj na hit
8
Głosuj na kit

Największa trasa rowerowa w Polsce zahacza również o Elbląg. W mieście znajdują się trzy Miejsca Obsługi Rowerzystów, które mają być miejscem odpoczynku. Jedno z nich ulokowano tak, że widać cmentarz Agrykola. To hit czy kit? Zapraszamy do dyskusji.

W Elblągu trasa Green Velo przebiega przez ul. Radomską, Stawidłową, Wybrzeże Gdańskie, dalej przez Most Wysoki, ul. Wałową, Al. Armii Krajowej, ul. Gen. Grota Roweckiego, a także przez Park Traugutta. Nie omija Parku Dolinka i pojawia się wzdłuż Kumieli, dalej prowadzi do Bażantarnii, przez ul. Chrobrego i Al. Sybiraków. Rowerzyści, którzy z niej skorzystają przejadą przez las miejski i ul. Bukową, Leszczynową oraz Jagodową aż do Jagodnika, a dalej do Jeleniej Doliny, Łęcza i Suchacza.
       Green Velo to również Miejsca Obsługi Rowerzystów. Rowerzyści w tych punktach znajdą zadaszoną wiatę, toaletę, stojaki na rowery i ławy do siedzenia razem ze stołami. W Elblągu są trzy, a jedno z nich mieści się przy wjeździe do Parku Dolinka na ul. Kościuszki. I ma dość osobliwy widok - między innymi na cmentarz Agrykola. To hit czy kit?
        

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czepiacie się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  2
  rowerek(2015-12-21)
 • No i co z tego? Zawsze będzie coś widać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34
  1
  Jarek_22(2015-12-21)
 • do sadzi się krzewy i będzie ładnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  0
  hhyigjkh(2015-12-21)
 • A co komu cmentarz przeszkadza? Na 1 listopada cale tlumy sie schodza a przez resztę roku wolimy nic nie widzieć i nic nie słyszeć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  1
  BolaLola(2015-12-21)
 • niech cmentarz przypomina że drogi dla rowerzystów są także niebezpieczne. ..
 • bedzie gdzie piwo pic;-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  17
  pastor(2015-12-21)
 • Agrykola, to piękna metropolia. .. cmentarz gdzie jako katolicy wyrzuciliśmy na śmietnik Niemców żyjących tu od wieków, aby zabezpieczyć sobie miejsce pochówku ( podobnie " Park Traugutta" i cmentarz k Rynku ). Na Litwie, Ukrainie i Białorusi, nie sprofanowano naszych cmentarzy jak u nas w Elblągu. Teraz katolicy szykuję się do likwidacji Cmentarza Armii Czerwonej, też na Agrykola. Niech turyści zobaczą dyrektywy PiS. " Szczęść Boże. .. " !
 • Wielu rowerzystów jeździ tędy i nawet nie może skorzystać z tej toalety bo ZAMKNIĘTA. Chyba stoi żeby się nią zachwycać. A może zostanie otwarta w lato? I nie widok cmentarza mi przeszkadza ale czyjaś właśnie bezmyślność w tym względzie.
 • Moim zdaniem jest to kit. Byłem tam rowerem w miniony czwartek i chciałem skorzystać z toalety. Niestety, była zamknięta!!!!!
 • Przynajmniej można pomyśleć, zastanowić się, to tzw. refleksja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  gimbas(2015-12-21)
 • Gdzieś po trasie w Elblągu musimy wybudować pomnik " Duck Brouthers", czyli Braci Kaczyńskich, lub jakąś Świątynię Opatrzności Bożej. .. ale wtedy będą waliły tłumy cyklistów !!!
 • Co to za temat ?? Przy cmentarzu i co z tego ?? Ma swe atuty, cisza i spokój, to raz. Miejsce zadumy w pędzącym na łeb na szyję świecie. Dwa, jest gdzie zostawić rower i przejść się do bliskich, którzy odeszli. Trzy, o dziwo, na takich cmentarzach, nie mówię akurat o tym. Można poznać część historię ziem na których się mieszka. Nie wspomnę o niektórych pomnikach, które są arcydziełami, danego okresu dziejowego itp itd. Oj, słaby temat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  pampi-ZAWADA(2015-12-21)
Reklama