UWAGA!

W parku i w hamaku

 Elbląg, W parku i w hamaku
(fot. Anna Dembińska)
121
Głosuj na hit
67
Głosuj na kit
Głosowanie wymaga zalogowania. Link do logowania znajduje się na dole strony.

W Elblągu pojawiły się pierwsze parkowe hamaki do wypoczynku. Trzy sztuki zamontowano w parku Modrzewie, są częścią inwestycji zrealizowanej z budżetu obywatelskiego. Jak Wam się podobają? To hit czy kit?

Na rozbudowę placu zabaw w parku Modrzewie wraz z budową siłowni pod chmurką i miejscem do rekreacji głosowało w ostatnim budżecie obywatelskim ponad 500 osób. Właśnie doczekały się realizacji pomysłu, który popierały. W parku za 166 tysięcy złotych na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej powstały kolejne urządzenia placu zabaw (m.in. zjazd linowy z bezpieczną nawierzchnią), siłownia pod chmurką oraz strefa wypoczynku, w której zamontowano trzy parkowe hamaki.

Inwestycja już wzbudziła komentarze, m.in. wśród radnych. - Nasze władze mają rozmach. Oddają do użytku hamaki w październiku. Z drugiej strony nie ma co narzekać – na bezrybiu i rak ryba. Skoro inwestycje skromne, to może warto cieszyć się z tego, że w ogóle coś robią. A może by tak coś, co służyłoby latem i zimą – napisał na swoim profilu radny Rafał Traks (PiS), proponując odrestaurowanie wieżyczki w parku Modrzewie i utworzenie w parku gry miejskiej nawiązującej do historii tego miejsca, m.in. willi Carla Ziese, zięcia Ferdynanda Schichaua, która została rozebrana po wojnie.

- Rafał, po co bijesz pianę? Zapoznaj się z procedurą przetargową. Jeśli masz pytania, to zadzwoń do Zarządu Zieleni Miejskiej. Po co piszesz o październiku? Kiedyś wspólnie z Jerzym Wilkiem otwieraliśmy plac zabaw w parku, chyba też w październiku. Nie pamiętam, abyś robił z tego tytułu docinki. Keep Calm and Vote for Park Modrzewie! – odpowiedział radny PO Robert Turlej, autor pomysłu rozbudowy placu zabaw oraz stworzenia siłowni pod chmurką wraz z hamakami.

A jak Czytelnicy oceniacie tę parkową inwestycję? To Waszym zdaniem hit czy kit?

 

PS. Do 25 października trwa głosowanie w budżecie obywatelskim na 2021 rok. Głosować można tutaj

red.

Najnowsze artykuły w dziale Hit czy kit?

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Coś czuje, że te hamaki będą idealną sypialnią dla żuli jak tylko warunki pogodowe pozwolą :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  63
  4
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2020-10-20)
 • Elblag male miasteczko zacofane montuje na zime hamaki haahhaahaahhahahahaahaj sikam ze śmiechu
 • @NiePrawyAleSprawiedliwy- - Spokojnie! Przecież mamy straż miejską, żeby do takich sytuacji nie dopuścić! pfffffhahahahahaha
 • Te hamaki długo nie wytrzymają. Stały się bowiem ulubionym miejscem zabaw zdziczałych małolatów, którzy traktują je jako połączenie batutu z trampoliną i wyczynają na nich ewolucje typu kto wyżej i nie spadnie. A, że przy tym zabrudznymi buciorami łażą po nich co raczej nie wpłynie na ich przydatność. Tak w ogóle rozumiejąc potrzebę zapewnienia w tym parku różnych atrakcji do wypoczynku i rekreacji to jednak te hamaki trzeba potraktować jako kit i proponuję ich jak najszybsze usunięcie, a już przed okresem jesienno - zimowym należy dokonać to w trybie natychmiastowym.
 • Niesamowicie mądry pomysł z tymi hamakami. Uśmiałem się do łez. Brawo Panie Turlej !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  3
  hahaha(2020-10-20)
 • @Gameryk A. - Niestety, jest to wysoce prawdopodobne, skoro dziesiątki tysięcy poszły na taką inwestycje, można byłoby się pokusić o chociażby jeden słup z monitoringiem, zapewne szybko ostudziło by to zapędy niewychowanej młodzieży lub chuliganów (patrz monitoring w parku w Pasłęku. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24
  1
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2020-10-20)
 • Pomysły którego radnego są realizowane. To jest chore. Pieniądze wydane chyba dla ptaków by narobily Na To.
 • No chyba ich pogięło z tymi hamakami. Na nic nie ma kasy A tutaj takie rzeczy. po pierwsze to kwestia paru dni i będzie demolka tych hsmakow po drugie to w parku Modrzeie leży na alejkach asfalt w różnym stanie zresztą. Tym by się zajęli ekologiczni animatorzy rozrywek z bozej łaski ale takie hamaki to mniejszy kłopot niż powiedzmy zrobić porządne bite ścieżki w parku hę?
 • Jaki to B O radnych i urzędników.
 • Ciekawe ile czasu będą się opierały patolce, która dla zabawy, z nudów je zniszczy, "bo były". Tak się kończą inwestycje budżetu obywatelskiego - to nie miasta, a bezpośrednio od mieszkańców, więc patolka czuje się totalnie bezkarna. Łyczek Specjalka, j-b butelką o ziemię, obowiązkowe kwiknięcie "Olympia to potenga!"i jak małlpa uwiesić się na hamaku, żeby inni też nie mieli. Zastanawiam się czy prędzej zostaną zdemolowane i rozkradzione czy dla zabawy podpalone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Stoicki Obserwator(2020-10-20)
 • Trochę za późno na głosowanie.
 • Brakuje tu jeszcze trochę palet na wzór warszawki. .. Na ulicach doły dziury że koła można pogubić a tu hamaki. To tak jak miałbym na działce pokrzywy i rozwiesił bym se nad nimi hamak.
Reklama