UWAGA!

Każda kobieta ma swoją czerwień

 
Małgorzata Piejdak (po lewej) podczas spotkania z Agnieszką Śliwowską
Małgorzata Piejdak (po lewej) podczas spotkania z Agnieszką Śliwowską (fot. Anna Dembińska)

To kolor, który nigdy nie przestanie być modny, ponadczasowa klasyka. Przekonała się o tym Małgorzata Piejdak, uczestniczka programu "Od nowa piękna". Dzięki spotkaniu z Agnieszką Śliwowską, która prowadzi Make Up Academy, wie już, że czerwień na ustach można nosić w każdym wieku. Trzeba tylko znaleźć swój odcień. Zobacz więcej zdjęć. 

Do tej pory używała przede wszystkim podkładu, praktycznie nie podkreślała oczu. Agnieszka Śliwowska pokazała Małgorzacie Piejdak jak może wyglądać w pełnym makijażu, wydobyła jej atuty oraz poradziła, jakich kolorów oraz odcieni używać.

- Pani Małgosia ma piękne usta, stworzone do podkreślania intensywnymi kolorami. Jej ciepły undertone skóry, czyli tonacja, zielona tęczówka, a także włosy w ciepłym odcieniu blondu sprawiają, że do pani Małgosi przynależą ciepłe odcienie czerwieni, a także łososiowy róż czy koralowy – wyjaśniła Agnieszka Śliwowska, która prowadzi Make Up Academy. - Uważam, że każda kobieta ma swoją czerwień. Związane jest to z tym, że kolor ten może być zarówno chłodny, jak i ciepły.

- Czuję się świetnie, uwierzyłam w siebie – powiedziała Małgorzata Piejdak podczas finału, pozując do zdjęć w nowej stylizacji, fryzurze i makijażu. - Bardzo mi się ten makijaż podoba, podkreśla moje oczy. Pani Agnieszka dała mi kilka wskazówek, jakich kolorów powinnam używać, więc będę się malować na co dzień – dodała nasza finalistka.

Jak opowiada Agnieszka Śliwowska z usług wizażystów oraz makijażystów panie korzystają coraz częściej.

- Wcześniej decydowano się na profesjonalny makijaż głównie z okazji ślubu. Dziś kobiety chcą, aby podkreślał ich urodę również w trakcie takich wydarzeń, jak urodziny, jubileusze, komunie, chrzciny oraz spotkania towarzyskie i to niezależnie od wieku – tłumaczy Agnieszka Śliwowska.

Sama wizażem oraz makijażem zajmuje się od 17 lat, posiada jako jedyna w Elblągu Dyplom Mistrzowski w zawodzie wizażystka/stylistka. 

- To dla mnie ogromne wyróżnienie, bo wcale nie jest tak łatwo go zdobyć. Trzeba posiadać wykształcenie w tym kierunku, tzn. Tytuł zawodowy Wizażysty. W kolejnym etapie Tytuł Czeladnika, ukończony kurs pedagogiczny, a także trzeba mieć udokumentowane wieloletnie doświadczenie zawodowe, aby móc przystąpić do egzaminu państwowego Mazowieckiej Izby Rzemieślniczej – opowiada właścicielka Make Up Academy.

Od lat dzieli się ze swoją wiedzą z tymi, którzy marzą o pracy wizażysty – dla takich osób prowadzi kursy zawodowe i lekcje makijażu.

 

- Są one skierowane do osób początkujących, które chcą pracować w zawodzie wizażysty. Stawiam nacisk na praktykę i teorię, omawiam m.in. anatomię kształtu twarzy, teorię barwy, BHP wizażysty, jak również pojawiają się elementy fotografii. Pokazuję różne techniki i style w makijażu tak, żeby osoba, która skończy u mnie kurs dysponowała na koniec szerokim wachlarzem umiejętności – wyjaśnia Agnieszka Śliwowska.

Jak mówi ważne jest to, żeby już na początku wyrobić sobie dobre nawyki, technikę i czystość pracy. Warto również pamiętać, że każda twarz jest inna, a makijaż nie jest kalką, którą można do niej przyłożyć. Co jeszcze liczy się w zawodzie wizażysty?

- Kreatywne i twórcze podejście oraz szukanie artystycznych inspiracji – dodaje Agnieszka Śliwowska. - To wszystko razem tworzy unikatowy styl wizażysty. Wizażysta to osobowość, artysta malarz którego cechuje osobista wrażliwość artystyczna. 

 

To już ostatnie spotkanie z Małgorzatą Piejdak, która była uczestniczką programu "Od nowa piękna". Zapraszamy wszystkie panie do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Do zobaczenia! 

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Fajnie ze są kobiety które po przejsciach odnajdują siłę do życia na nowo i nie poddają się biernie losowi! Niestety są też takie które tego nie potrafią i stają się złe, zgorzkniale i zlosliwe dla otoczenia i nie zawsze przykre i smutne doswiadczenia uwalniają w nich większą wrażliwość, wprost przeciwnie stają się gorsze bo zostają uwolnione ich najgorsze cechy!w sumie nalezy im tylko współczuć A zatem brawa dla Pani !
  • Brawo Agnieszka!
  • Brawo Agnieszka!
  • Jak już zadba o ciało to pora iść za ciosem i zadbać o duszę.
  • Fajna babka ale uśmiechu jak na lekarstwo u niej a to najlepszy makijaż dla twarzy i psychiki. Rozumie że nieraz trzeba czasu i wkrótce będzie promieniała.