UWAGA!

DKF: Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia

 Elbląg, DKF: Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia

W czwartek, 23 stycznia o godz. 19:00 Kino Światowid zaprasza na projekcję filmu „Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia", w ramach spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku we wschodniej części Macedonii. Co roku w styczniu miejscowy pop wrzuca do rzeki drewniany krzyż, za którym do wody wskakują setki mężczyzn. Ten, komu uda się go wyłowić, może liczyć na szczęście i dobrobyt. Tak przynajmniej było do czasu, gdy sztuka ta powiodła się Petrunii. Wśród lokalnej społeczności szok miesza się z wściekłością, bo jak to w ogóle możliwe, że kobieta miała czelność wziąć udział w męskim rytuale. Wybucha mały skandal, zwłaszcza że Petrunia nie zamierza ustąpić ani na krok.  


       Reżyseria: Teona Strugar Mitevska

Obsada: Zorica Nusheva, Labina Mitevska, Stefan Vujisic, Suad Begovski

Produkcja: Macedonia, Belgia, Słowenia, Francja, Chorwacja 2019

Czas: 100 min


       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl.


        

 

Adam Krawczuk, CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jeżeli kościół, czy cerkiew akceptuje takie zabobony i praktyki, to sam potwierdza że Boga może nie być. .. @Dziwisz
 • Bo także w kościele katolickim kobieta jest traktowana jako coś do rodzenia dzieci. .. "umiłowani w Chrystusie, bracia. .. .. i siostry", Po żydowsko-arabsku : mężczyzna, wielbłąd, osioł i dopiero potem kobieta. Jedzie żyd na osiołku którego prowadzi kobieta. Spotkany Mosiek pyta ? Gdzie jedziesz ? A no do szpitala. Chory jesteś ? Nie, tylko żona będzie rodzić. ..
 • ,, Życie to ponoć forma istnienia białka, ale w kominie czasem coś załka. .. .. , ,. Tajemnice życia i śmierci od zarania dziejów są wykorzystywane do różnych celów. Najprostszy to podporządkowywanie sobie ludzi. .. .Znależli się jacyś urzędnicy Pana Boga i udają iż mają lepszy kontakt. .. .i to nie koniecznie w kościele. .. .. Ludzie w swej masie maja różnych osobników. .. .od oszustów, pijaków, nihilistów, złodziei, zbrodniarzy. .. .po sympatycznych zwykłych ludzi, altruistów, bohaterów. .. . Praktycznie to potrzeba jedzenia i seksu kierują ludzkimi systemami przetrwania. .. .. Stąd, ,metoda głodnego psa, ,ma takie wzięcie w religii i polityce!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tezzyje(2020-01-23)
 • Pozdrowienia dla jutrzejszego solenizanta i babci B. .. ..
 • I VICE WERSAL. .. .. babci nie lej za dużo. .. hej !
Reklama