UWAGA!

Na początek Cafe Sax

Elbląg, Na początek Cafe Sax

W elbląskim teatrze trwają próby do pierwszej w tym sezonie premiery. Będzie to kawiarniany spektakl muzyczny z piosenkami Agnieszki Osieckiej "Cafe Sax" w reżyserii Cezarego Domagały. Premiera odbędzie się 2 października.

Agnieszka Osiecka, poetka, prozaik, autorka spektakli teatralnych i telewizyjnych, reżyser filmowy, dziennikarka, a przede wszystkim autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek nie przypadkowo będzie bohaterką najnowszego spektaklu elbląskiego teatru. To właśnie w naszym teatrze odbyła się w 1988 r. prapremiera jej spektaklu pt. "Dama z walizką". Osiecka tuż przed śmiercią gościła w Elblągu na premierze "Otella" - w spektaklu tym grał jej dobry znajomy, trójmiejski aktor Marek Richter. Teraz Osiecka powraca na elbląską scenę, a dokładniej powracają jej piosenki...
     Tytuł spektaklu "Cafe Sax" pochodzi od nazwy kawiarni na warszawskiej Saskiej Kępie, gdzie Agnieszka Osiecka spędzała czas, pisała. Również mała scena elbląskiego teatru zamieni się w kawiarnię, w której piosenki Osieckiej zaśpiewają aktorzy: Beata Przewłocka, Jolanta Tadla, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik. Akompaniować im będzie na żywo zespół muzyczny w składzie: Leszek Ligęza (perkusja), Piotr Lewańczyk (kontrabas) i Dariusz Łapkowski (pianino). Choreografię opracował znany chociażby ze spektaklu "O dwóch takich, co ukradli księżyc" Tomasz Tworkowski, scenografię i kostiumy przygotowała Tatiana Kwiatkowska (autorka m.in. scenografii i kostiumów do Kabaretu Olgi Lipińskiej oraz wielu innych głośnych widowisk, np. do odznaczonego Złotym Ekranem "Czupurka").
     "Cafe Sax" reżyseruje Cezary Domagała, znany elbląskiej publiczności z realizacji takich przedstawień, jak "O dwóch takich, co ukradli księżyc" i "Tajemniczy ogród". Efekt jego pracy oraz wszystkich realizatorów będzie można zobaczyć 2 października na Małej Scenie Teatru Dramatycznego w Elblągu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama