UWAGA!

"Słaba płeć?" w Światowidzie

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Olga Bołądź jako młoda, przebojowa kobieta, idącą przez życie jak burza. Zośka przyjechała do Warszawy z mniejszego miasta, chcąc udowodnić sobie i innym, że sama może dać sobie radę w bezwzględnej miejskiej dżungli, pełnej brutalnej walki o przetrwanie. Polska komedia w gwiazdorskiej obsadzie - "Słaba płeć?" w kinie Światowid od 1 do 14 stycznia.

Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?
       Przy filmie pracował Michael Coulter, wybitny operator, autor zdjęć do m.in. „To właśnie miłość”, „Notting Hill”, „Mansfield Park”, „Rozważna i romantyczna” (nominacja do Oscara i BAFTy dla autora zdjęć) i „Cztery wesela i pogrzeb”.
       Reżyseria: Krzysztof Lang
       Scenariusz: Hanna Węsierska, Wojciech Pałys, Katarzyna Gryga
       Obsada: Olga Bołądź, Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska, Marcin Korcz, Katarzyna Figura, Piotr Głowacki, Marian Dziędziel
       Produkcja: Polska
       Czas: 99 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
       Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)