UWAGA!

Spotkanie z kinem niezależnym

Elbląg, Spotkanie z kinem niezależnym

We wtorek 17 kwietnia o godz. 18.15 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z kinem niezależnym Grupy Filmowej Zwellinder z Przemyśla. Będzie można zobaczyć jedenaście krótkich etiud filmowych. Wstęp wolny.

Prezentowane etiudy to m.in.: „Historie nie z tej ziemi”, „Rozdziobią nas kruki…”, „Konserwa”, „Dzień z Disco Polo” i inne. Każda z etiud trwa do kliku minut i przedstawia odrębną historię.
      
       Grupa filmowa Zwellinder – filmowa grupa stworzona w Przemyślu w roku 2005. Na swoim koncie mają już około 100 produkcji niezależnych. Nieustannie doskonalą swój warsztat filmowy, nie zapominając jednak, że to co robią, ma być przede wszystkim dobrą zabawą i rozwijaniem pasji, jaką jest dla nich film. Trzon grupy Zwellinder tworzą Ireneusz Janion i Rafał Paśko. Scenariusze ich filmów powstają z własnych pomysłów. Inspirację czerpią z tego, co ich otacza. Często występują we własnych projektach. Ich filmy były pokazywane na wielu festiwalach kina niezależnego w Polsce, pokazach indywidualnych. Od 2007 roku wraz z Centrum Kulturalnym w Przemyślu organizują Ogólnopolski Festiwal Kina CK OFF, na którym pokazują, co ciekawego dzieje się w polskim podziemiu filmowym.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama