UWAGA!

Akademia Odkrywców

2011-08-29
Aktualizowany 2011-09-05 11:55

Dotknij, Sprawdź, Zrozum, to hasła przewodnie interaktywnej wystawy eksperymentów pod tytułem „Akademia Odkrywców”, która w sobotę 3 września zawita do Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu.

Wystawa składa się z zestawu instalacji do samodzielnego eksperymentowania i poznawania zagadnień fizycznych i technicznych. Wystawa połączona będzie z warsztatami i szeregiem pokazów dla dzieci i młodzieży. Dowiemy się m.in. jak smakuje herbata balonowa, czy można zbudować most bez użycia gwoździ, a także skroplimy tlen, czy sprawdzimy właściwości ciekłego azotu.
       Dodatkowo Centrum Ogrody przygotowało dwa konkursy. Pierwszy z nich „Kupuj na wyścigi” to konkurs dla klientów. Pierwsze 100 osób, które zrobi zakupy w sklepach Centrum Ogrody w dniu wystawy, otrzyma jedną z nagród do wyboru: książkę pokazującą, w jaki sposób przeprowadzić w domu eksperymenty i doświadczenia lub grę zręcznościową „Spadające Małpki”.
       Drugi, to konkurs o tematyce edukacyjnej dla czytelników gazety www.portel.pl.
       Codziennie od poniedziałku (29 sierpnia) do piątku (2 września) zostanie przedstawione jedno pytanie konkursowe. Na odpowiedzi czekamy każdego dnia do godziny 24.00. Wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na wszystkie pytania konkursowe, zostanie wylosowana atrakcyjna nagroda ufundowana przez Centrum Handlowe Ogrody.
      
      
      
      
      
      

 


       Nagrodą w konkursie jest gra planszowa Carcassonne Big Box 2010 wraz z dodatkami o wartości 200 zł. Gra ma bardzo proste zasady, a jednocześnie jest niesamowicie interesująca i wciągająca. Jest to jedna z najlepszych wielopokoleniowych gier rodzinnych. Gra polega na budowaniu z niewielkich żetonów łąk, twierdz, całych miast i dróg, a także rywalizacji między graczami o przejęcie kontroli nad coraz bardziej atrakcyjnymi lokacjami. Sprytne zagranie może pozbawić rywala możliwości ukończenia ogromnego miasta lub pozwoli Ci na przejęcie kontroli nad wielką łąką, a dodatki do gry wprowadzą nowe elementy, dzięki czemu nie pozwolą wkraść się rutynie w działaniach. Wszystko razem powoduje, że ta gra nie może się znudzić.
      
       Pierwsze pytanie brzmiało: Od ilu lat nieprzerwanie świeci żarówka, która znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa? Prawidłowa odpowiedź: 107 lat. Drugie pytanie: Jak długo może trwać najdłuższe zaćmienie Słońca? Poprawna odpowiedź: 7 minut i 31 sekund.Trzecie pytanie: Z jaką prędkością porusza się dźwięk”? Poprawna odpowiedź: 340 metrów na sekundę. Czwarte pytanie: Jak nazywa się chińska gra, znana od 3 000 lat, składająca się z 7 figur geometrycznych? Odpowiedź: tangram. Ostatnie pytanie brzmiało: Czy siła ciążenia na Księżycu jest większa niż siła ciążenia na Ziemi”? Prawidłowa odpowiedź: nie, jest sześciokrotnie mniejsza.
      
       Prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania przesłał Marek Pieńkowski. Gratulujemy. Zapraszamy po odbiór nagrody do redakcji.
      
       Każdy może wziąć udział w konkursie tylko jeden raz, w losowaniu bierze udział tylko jedno zgłoszenie wysłane przez osobę pełnoletnią, z jednego adresu mailowego. Zwycięzcę powiadomimy o wygranej mailem.
      
       Regulamin konkursu.

      


       ----------------- Zapraszamy kolejne firmy do sponsorowania naszych konkursów -------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej