UWAGA!

16 ofiar koronawirusa w Elblągu i powiecie

 Elbląg, 16 ofiar koronawirusa w Elblągu i powiecie
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Z powodu koronawirusa zmarło kolejnych 12 mieszkańców Elbląga i czterech z powiatu elbląskiego. Nadal w naszym regionie utrzymuje się wysoki wskaźnik zakażeń w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców.

Z danych Ministerstwa Zdrowia za ostatnią dobę wynika, że w całym kraju stwierdzono 13397 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarły 532 osoby, w tym 428 miały choroby współistniejące.

W czołówce regionów o największej liczbie zakażeń – na piątym miejscu - wciąż znajduje się województwo warmińsko-mazurskie. Jest ich w sumie 1061, zmarły 54 osoby, w tym 45 mające choroby współistniejące.

W Elblągu w ciągu ostatniej doby stwierdzono 128 nowych zakażeń, zmarło 12 osób, wszystkie miały choroby współistniejące, w powiecie elbląskim - 31 (zmarły 4 osoby mające choroby współistniejące), w powiecie braniewskim - tylko 9, ale zmarły trzy osoby. Nadal w naszym regionie utrzymuje się wysoki wskaźnik zakażeń w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców. W Elblągu wynosi aż 10,75, w powiecie elbląskim – 5,43, w braniewskim – 2,2. Średnia krajowa to 3,49.

Od początku pandemii w całym kraju stwierdzono prawie 1,3 mln zakażeń, wyzdrowiało ponad milion osób, zmarło ponad 28,5 tys. osób.

oprac. RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama