UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg broni się przed koronawirusem

 
Elbląg, (grafika z Pixabay.com
(grafika z Pixabay.com

W Elblągu jedna osoba jest poddana kwarantannie domowej z powodu podejrzenia zarażeniem koronawirusa. Dodatkowo jedna osoba poddana nadzorowi epidemiologicznemu. Informacje na temat koronawirusa można uzyskać w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego pod nr tel. (55) 239 30 40 oraz na stronie internetowej ratusza.

Działania mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce mają coraz większy zasięg. O wszystkich informujemy na naszej stronie.

W Elblągu Sanepid poddał jedną osobę kwarantannie domowej. W w mieście i powiecie elbląskim jest jedna osoba w kwarantannie i 65 pod nadzorem epidemiologicznym. 47 osób z nadzoru epidemiologicznego już „wyszło” - wszyscy z wynikiem negatywnym, co znaczy, że są zdrowi. Różnica pomiędzy tymi dwoma środkami zapobiegawczymi polega na tym, że osoba w kwarantannie domowej nie może opuszczać swojego domu, osoba pod nadzorem epidemiologicznym jest w stałym kontakcie z miejscową stacją Sanepidu.

Dodatkowo uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej nr 11, którzy wrócili z wycieczki zagranicznej przebywają w kwarantannie domowej.

- To była decyzja dyrektora szkoły – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na dzisiejszej (11 marca) konferencji prasowej.

Dziś jest zamknięta szkoła podstawowa nr 4.

- Dyrekcja szkoły w porozumieniu z Sanepidem podjęła decyzje o dezynfekcji, ponieważ rodzic jednego z uczniów wrócił z zagranicy. Na razie nie ma mowy, że jest on zarażony. Dezynfekcja jest przeprowadzana profilaktycznie – uspokajał prezydent.

Na stronie internetowej ratusza opublikowano podstronę zawierającą podstawowe informacje na temat koronawirusa. Całą dobę jest czynny telefon (55) 239 30 40, gdzie można uzyskać sprawdzone informacje na temat wirusa. Ulotki i plakaty zostały też rozkolportowane w placówkach publicznych.

W przypadku, kiedy miejsc dla chorych na koronawirusa zabraknie w szpitalu w Ostródzie, pacjentów będzie przyjmował Szpital Miejski w Elblągu.

- Docelowo do tego przeznaczona jest część szpitala przy ul. Żeromskiego z wyjątkiem Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego – poinformował Witold Wróblewski.

Dzisiaj o godz. 13 zbiera się sztab kryzysowy, który zwołał prezydent Elbląga. Prawdopodobnie zapadnie na nim decyzja o zamknięciu basenów i lodowiska oraz innych obiektów sportowych. 

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama