UWAGA!

Jak żyjesz w trakcie pandemii?

 Elbląg, Jak żyjesz w trakcie pandemii?

Naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego informują o badaniu naukowym „Ty i Twój dom w czasie epidemii koronawirusa”. - Zależy nam szczególnie na udziale osób w wieku średnim oraz osób starszych, dla których epidemia COVID-19 wiązała się z traumą i szczególnym zagrożeniem życia – podkreślają.

Badaniem współkieruje dr Marcin Welenc z Uniwersytetu Gdańskiego. - Pochodzę z Elbląga, dlatego zależy mi, by głos mojego miasta był w tym badaniu reprezentowany – podkreśla pracownik Wydziału Nauk Społecznych UG.

Na czym ma polegać ta naukowa inicjatywa i jaki jest jej cel?

- Badacze z Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają do podzielenia się doświadczeniem życia w czasie pandemii COVID-19. Zależy nam, by czas domowej izolacji nie został zapomniany. Państwa emocje, spostrzeżenia i refleksje powinny stać się częścią społecznej pamięci o tym trudnym momencie w naszym życiu. Być może zbiorowe doświadczenie przetrwania pandemii okaże się pomocne w sytuacji powtórnej fali zakażeń. Bardzo nam zależy na szczególnym udziale osób wieku średnim (40-60 letnich) oraz osób starszych, dla których epidemia COVID-19 wiązała się z traumą i szczególnym zagrożeniem życia. Zależy nam, by ich doświadczenia były utrwalone w zbiorowej pamięci – informują naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego.

- Ankieta jest anonimowa – zaznacza dr Marcin Welenc. - Zawiera 38 zagadnień, w których pytamy Państwa o życie w czasie epidemii koronawirusa. Czasami wystarczy wybrać odpowiedź, która jest najbliższa Państwa przekonaniom, czasami prosimy o wpisanie własnych opinii i spostrzeżeń.

Marcin Welenc podkreśla, że pandemia zaskoczyła wszystkich, jednak podejście do niej i ludzkie zachowania w obliczu tej sytuacji są różne. - Każdy nadaje tej pandemii inne znaczenia, pojawiają się też niepokojące głosy, czy ta pandemia istnieje, czy nie? Stąd pomysł, by te chwile zarejestrować i przeprowadzić badania – zaznacza. - Jeśli chodzi o osoby do 30-40 roku życia nie ma już problemu, bo mamy wystarczającą grupę, brakuje raczej wypowiedzi osób powyżej 60 roku życia. Ta praca zaowocuje zapewne artykułem naukowym lub książką.

Link do ankiety jest tutaj.

Tomasz Bil
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • jak żyłam tak żyje, ,żył jak przed plandemią, nic nie było, o czym lekarze doskonale wiedzą, i nie rozumiem dlaczego kłamią, ,być może kwestia dofinansowania przez resort ministra zdrowia-bo innej odpowiedzi nie znam, ,na szczęście moje i mojej rodziny, słuchamy własnych umysłów nie mediów, nie polityków, ,
 • @grace - Zzapewne uchroniła cie przed wirusem lewoskrętna wit. C i strukturyzowana woda od tzw. profesora; )
 • Coraz bardziej widać to o czym pisałem od początku. Pandemia to ściema. Ktoś na tym porządnie zarobi, a dodatkowo sprawdzili na ile można sobie pozwolić w ograniczaniu praw. Dla minusujących- proszę wyjaśnijcie dlaczego przy 200 zarażonych wszystko zostało zamknięte a przy prawie 12000 (aktywnych)wszystko luzują i otwierają???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15
  9
  elblagpieknemiasto(2020-06-05)
 • Tak jak przed
 • @elblagpieknemiasto - Bo PiS tak chciał ☺️
 • @elblagpieknemiasto - Największa pandemia nieszczęść to PIS i PO
 • @elblagpieknemiasto - Zrobiono ograniczenia, gdyż myślano, że ludzie się dostosują, będą przestrzegać zakazów, i wirus da za wygraną. Ale ludzie "wiedzą lepiej", jak specjaliści i zakazy mieli i nadal mają w nosie. W związku z czym wirus rozwija się w najlepsze. Żeby jednak gospodarka nie padła, trzeba było zrezygnować z obostrzeń i wrócić do normalnego życia. Gdyby nie to poumieralibyśmy wszyscy z głodu. A tak wymrą tylko ludzie z małą odpornością, jakieś 3 - 5 mln. Gdyby ludzie przestrzegali zaleceń, nosili maski i trzymali odstępy, to wirus po góra 1,5 miesiąca odszedłby w siną dal. A tak będziemy go mieli na stałe. Nie warto pomęczyć się te 1,5 miesiąca? Tak twierdzę od ponad miesiąca, a ostatnio przeczytałem, że takie samo stanowisko po wnikliwych badaniach wyraża WHO. Ja wszelkie zalecenie przestrzegam z wielką starannością, ale sam świata nie uratuję. Ludzie opamiętajcie się.
 • Jakie państwo radzi sobie najlepiej z pandemią? Państwo Szumowscy:)
 • Skąd się biorą ludzie piszący te głupoty, źe koronawirus nie istnieje. Niech wreszcie przestaną słuchać tych "znafców"tematu i jak czytają artykuły w internecie to nich to będą fachowe, medyczne strony. Polecam przedruki z periodyku "Lancet", jedynego, światowego medycznego pisma, na którym cały czas uczą się lekarze. Szarlatanów słuchać nie warto. A wracając do ankiety to chyba w Elblągu ludzie uwierzyli, że wirus nie istnieje i totalnie "olewają"nakazy sanitarne. Właśnie po powrocie z zakupów z Biedronki stwierdzam, że tragedia do nas się zbliża, bo tam klienci nie przestrzegają zasad, co drugi chodzi bez maski, a o zachowaniu odstępów, szczególnie przy kasie, to nikt z nich chyba nie słyszał. Nie polecam teraz nikomu zakupów w Biedronce. Osobiście dopóki nie doprowadzi się tam do właściwego stanu, to ja zakupów w tej sieci nie dokonam.
 • @Biedronki out. - Zostań w domu. Najlepiej na zawsze.
 • @Biedronki out. - "Skąd się biorą ludzie piszący te głupoty, źe koronawirus nie istnieje"- z płaskiej ziemi oczywiście.
 • Haha :D
Reklama