UWAGA!

Koronawirus nie oszczędził Sanepidu, trudna sytuacja w domu dziecka (aktualizacja)

 Elbląg, Koronawirus nie oszczędził Sanepidu, trudna sytuacja w domu dziecka (aktualizacja)
(fot. pixabay.com)

Dzisiaj dobowy wskaźnik zakażeń koronawirusem przekroczył w Polsce 20 tysięcy. W Elblągu przybyło 50 przypadków zakażeń, nowym ogniskiem – jak podają służby prasowe wojewody – jest...Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu. Trudna sytuacja panuje także w domu dziecka. 

Epidemia nabiera niestety rozpędu. Dzisiaj po raz pierwszy Ministerstwo Zdrowia odnotowało ponad 20 tysięcy nowych przypadków zakażeń w kraju w ciągu doby, zmarło 301 osób. Najwięcej nowych zakażeń jest w województwie wielkopolskim (ponad 2,6 tys.), mazowieckim (2,2 tys.) i śląskim (prawie 2 tys.). W Warmińsko-Mazurskiem przypadków jest 525 i to też nowy dobowy rekord. Zmarło pięciu kolejnych pacjentów w wieku od 63 do 88 lat (w szpitalu w Ostródzie i Olsztynie), którzy mieli choroby współistniejące.

Nowymi ogniskami zakażeń w regionie jest m.in. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu, gdzie wynik pozytywny testu ma 12 osób. - Zakażeni wchodzą w izolację. Obowiązki przejmuje druga grupa pracowników. Stacja podzielona jest na dwie grupy, które nie stykają się ze sobą. Pracują rotacyjnie - poinformował nas Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Do elbląskiego Sanepidu mimo wielu prób nie udało nam się dodzwonić, a obecna sytuacja z pewnością jeszcze bardziej utrudni działalność tej instytucji w dobie pandemii.

- Wzmocnienie kadrowe idzie z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - dodał Krzysztof Guzek. 

Próbujemy uzyskać bardziej szczegółowe odpowiedzi na nasze pytania w sprawie pomocy elbląskiej placówce w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. 

W Elblągu jest dzisiaj 50 nowych zakażeń, w powiecie elbląskim – 13. W gronie ozdrowieńców przybyło dwóch elblążan. W sumie zakażonych w Elblągu jest ponad 440 osób, w powiecie elbląskim ponad 150. Na kwarantannie przebywa w mieście ponad 1600 osób, w powiecie – ponad 500. W Szpitalu Miejskim przebywa obecnie 53 pacjentów, w tym 21 na oddziale zakaźnym, 20 na oddziale chorób płuc, 4 na oddziale ginekologiczno – położniczym oraz 8 na oddziałach intensywnej terapii. Większość z nich to mieszkańcy innych miejscowości. 

 

Aktualizacja: Trudna sytuacja panuje w elbląskim domu dziecka przy ul. Chrobrego. - Jest tam obecnie 50 osób, które są w izolacji, z czego 15 osób jest zakażonych - informuje Michał Missan, wiceprezydent Elbląga. - Bardzo odpowiedzialnie zachowują się wychowawcy i pani dyrektor, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Pozostają 24 godziny na dobę ze swoimi wychowankami. Jest to trudna sytuacja także dla ich rodzin. 

Dzieci w placówce mają zabezpieczone zapasy żywności i środków higienicznych. - Wiadomo, że brakuje im pewnej swobody np. pójścia do miasta, czy kontaktu z innymi rówieśnikami. Dlatego postaramy się umilić im jakoś ten trudny czas i jeśli mają Państwo możliwość i chęć przyłączenia się do nas, to proszę o kontakt z Biurem Prezydenta Miasta pod nr tel. 55 237 47 94 - informuje wiceprezydent Missan. 
       Najbardziej potrzebne w domu dziecka są obecnie napoje i owoce. 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Więcej spacerów małolaty. Rodzice i dziadkowie dziękują i robią rezerwacje, tak trochę za miastem.
 • Radzę podziękować partii PIS, bo oni są temu winni i widocznie jest im na rękę.
 • Sześć miesięcy od wiosny pisowski rząd nie zrobił nic. Bawili się w nibyrekonstrukcję rządu, aborcją, . W czerwcu Pan Premier ogłosił zwycięstwo nad pandemią. A teraz : za kilka dni ludzie będą umierać masowo nie tylko dlatego, że zachorowali. Będą umierać bez pomocy. Brakuje łóżek, respiratorów. Szczepionek przeciwko grypie też nie ma. .Taki sobie rząd wybraliśmy. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  135
  61
  fan pissu(2020-10-29)
 • Wyprowadzajcie wiecej małolatów na ulice. Nie bedzie miejsc w szpitalach ich rodzice I dziadkowie beda umierac w domach.
 • Zamknijcie wszystko. Najlepiej zacząć od placów budowy. Tam to dopiero jest higiena. Toi toi, umywalka w baraku i drugi barak do wszystkiego (szatnie, stołówki, palarnia). Poza tym ilość braci zza wschodniej granicy powoduje utrudnienie potencjalnych chorych bądź zarażających. Deweloperzy nie umrą z głodu. Nie bójcie się o nich.
 • Macie informację z rzetelnego źródła, że 12 pozytywnych to po co dzwonić ? Szukać sensacji. Ja ani nie użalam się nad ciężkim losem ani nie gloryfikuję Sanepidu ale mają roboty po pachy. Od świtu do nocy. Gratuluję wszystkim urzędom skutecznie zabarykadowanym przed petentami. Skrzynki wrzutowe dalej w modzie. Potem są Sądy, bardziej lightowo, podawcze 10-14 dla interesantów.
 • 20300 potwierdzonych zakażeń i 301 zgonów to na dzisiaj. włączcie to miejsce gdzie z reguły człowiek ma mózg
 • Ale żeby panie z sanepidu nie przestrzegały dezynfekcji rąk i noszenia maseczek to trochę dziwna sprawa. Można się jeszcze inaczej zarazić?
 • Uważam, że gdyby nie ten idiotyczny wyrok Przyłębskiej nie doszłoby do manifestacji i całej tej zadymy, a tym samym ilość zakażonych może by nawet malał. Należy podziękować temu karakanowi z Żoliborza - a właściwie całemu rządowi, który nie może tego idioty utemperować.
 • Po pierwsze: protestują nie tylko małolaty- cokolwiek to znaczy. Protestują wszyscy którzy chcą o sobie decydować. Protestują matki, ojcowie, dziadkowie, którzy mają tyle odwagi aby wykrzyczeć swoje wku. .. .. na to co robi z nami ten ciemny rząd. winę za taki obrót spraw ponosi właśnie rząd i TK, który zmusił nas do takiego działania. Gdyby nie postanowili takiego haniebnego postanowienia TK nie byłoby powodu aby teraz wychodzić na ulice. Domyślam się, że jesteś zwolennikiem tych ciemnych mas, więc nie mamy o czym rozmawiać. .. .wara od naszych cipek!!!
 • Gdy na ulicach poleje się krew inwestuj w nieruchomości. A to już niedługo. Prosta biznesowa zasada. Przecież pierwsi pogoniliśmy Ukraińców wiosną i dotyczy to większości branż. Deweloperzy dla kogoś te mieszkania przecież budują prawda.
 • Gimbaza wzięła sie za komentarze. Nie ma dla nas żadnej nadziei.