UWAGA!

Koronawirus: raport z regionu

 Elbląg, Koronawirus: raport z regionu

Do środowego wieczora w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono w sumie 92 przypadki zakażenia koronawirusem. Jeden z najnowszych dotyczy starszego mężczyzny z powiatu braniewskiego, który jest hospitalizowany w Szpitalu Miejskim w Elblągu. 

Dzisiaj w regionie potwierdzono pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą m.in. kobiety w średnim wieku z powiatu iławskiego i młodej kobiety z Olsztyna, które zostały hospitalizowane w szpitalu w Ostródzie. A także kobiety w średnim wieku z powiatu nidzickiego i starszego mężczyzny w starszym wieku z Olsztyna (oboje są na domowej kwarantannie). Piąty przypadek to starszy mężczyzna z powiatu braniewskiego, który trafił do Szpitala Miejskiego w Elblągu. 

- Na koniec dnia mamy kolejną potwierdzoną osobę, która wyzdrowiała z koronawirusa. To młoda kobieta z powiatu giżyckiego, która była hospitalizowana w Ostródzie - poinformował po godz. 21.30 Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. 

Dotychczas mamy w województwie 92 przypadki zakażenia koronawirusem i 11 ozdrowień. 56 osób jest hospitalizowanych, ponad 4,7 tysiąca przebywa na domowej kwarantannie, a ponad 1,8 tys. osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym Sanepidu. Wykonano ponad 4,5 tys. testów.

W kraju jest już ponad 5,2 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. 159 osób zmarło. 

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pozdrowienia dla całej załogi ODZIAŁU ZAKAŻNEGO w ELBLĄGU. Jesteście wielcy
 • Z tego urzędu miasta się pochowały po kątach ,nawet nie apeluję żeby co pomogli ,nie liczcie na nich ,sam kupiłem wszystkie środki ochrony dla moich rodziców i mojej rodziny ,tylko za miesiąc już nie będę w stanie płacić płynie rachunków .
 • Ciekawe czy ten starszy mężczyzna na pewno był w starszym wieku ? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35
  1
  Starszy mężczyzna(2020-04-08)
 • "starszego mężczyzny w starszym wieku" kto tutaj pisze artykuły, dzieci w ramach zajęć domowych, byście chociaż przeczytali co bazgrzecie, bez ładu i składu.
 • Austria, Czechy, Dania, Niemcy znoszą zakazy, Szwecja ich nawet nie wprowadziła,...dziennie. Polsce umiera ok 1250 zł, ale nie na covida tylko tak normalnie,
 • Niemcy nie znoszą ograniczeń tylko się zastanawiają, ale wiadomo , że zniosą , czas ratować gospodarkę i ludzi ktorzy pracują
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  4
  Warszawa(2020-04-08)
 • Na miejscu rządu to dałbym ostrzeżenie, żeby siedzieć w chałupie i myć ręce ,kto nie chce ,powinien mieć do tego prawo. Rząd by odniusł sukces ,bo odciążył by znacząco ZUS ,a pracodawcy,pracownicy no cóż, byli by zadowoleni ,poprostu przeszli by selekcję
 • 410 tys umarło w 2019, czyli okolo 1150 osób dziennie, czyli okolo 48 ludzi umiera na godzinę, czyli na minutę umiera 0.8 człowieka, podsumowując śmierć jest składową życia i normalnością, bardzo mizernie przy tych danych wyglądają dane o nieboszczykach koronawirusowych, jeszcze na tle ich chorób współistniejących to nie wiem jak to opisać, chyba jednak więcej umrze na skutek walki z koronawirusem niż od niego
 • "ponad 1.8 tys zł"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  Mongole Jajo(2020-04-08)
 • 4500 testów to w jakim czasie ? Czy tylko od początku pandemii? Na 1 450 000 ludzi tylko 92 przypadki zakażenia? Przy podejrzeniu zakażeniem 6.300 osób? Prosze logicznie przemyśleć sprawe tych liczb! I jeszcze jedno, firma diagnostyczna z Gdańska ma możliwośc wykonania 4000 testów dziennie, a Ministerstwo zdrowia zamówiło. .zgadnicjcie ile ? Aż 50! Sponsorzy kupują dla szpitali (presonelu i osób chospitalizowanych)testy. Czy takie testy zakupiono dla elblaskiego oddziału zakażnego? Może warto zrzucić się choćby dla 20 osób? Maseczek brak, rękawiczek brak, zakaz wychodzenia z domu, a w sklepach konieczność bycia w rekawicach i od jutra w maseczkach w przestrzeni publicznej. !Do kompletu brak gogli, ale moga być okulary, nawet przeciwsłoneczne. Ale wybory maja się odbyć jak nakazał zawykły poseł. To po jakiego gwinta utrzymujemy cały Rząd Rzeczpospolitej. .. i tych okolicznych dobrozminowych. Wystarczy jedna, ,głowa, ,a reszta personelu nie koniecznie musi być kumata! i Łuczona!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25
  8
  hydraulik(2020-04-08)
 • @Łukaszek - Oprócz nic niekosztujacych, ,ciepłych, ,słów mozę tak troche sprzętu jednorazowego, maseczek FFP3,rękawic nirtrylowych, fartuchów osobistych, srodków odkażających dla obiektu i ludzi. .. .a może także zakupic dla oddziału choćby 20 testów genetycznych w firmie. To tylko 8600 złotych. Medycy czli by się bezpieczniej. Bo testy ministerialne są praktycznie dla Elblaga nieosiagalne, chyba żeby tu było po, ,ptakach, ,. .. .
 • @stesa - To takie proste dzieleniie zgonów z roku ubiegłego. .. ., ale pandemia idzie ostro w, ,góre, ,. .. wysyp nastapi w okresie 15 kwiecień - 5 maj. .. .. doprawiony, ,10 majowymi wyborami, ,. .. Czują pismo nosem i od jutra maseczki i rekawice obowiązkowe w przestrzeni publicznej. .. .Jak dodamu, ,dostep, ,do lekarza rodzinnego, zabiegów w szpitalach i diagnostykę. .. to chyba lezymy na całego. .. .A jak zacznie brakować medykamentów i papu. .. ..
Reklama