UWAGA!

Koronawirus w Elblągu. Zmarły dwie osoby

 Elbląg, Koronawirus w Elblągu. Zmarły dwie osoby
fot. pixabay

Jak podaje resort zdrowia ostatniej doby mamy 95 nowych zakażeń koronawirusem w Elblągu, dwie osoby zmarły. W powiecie elbląskim mamy 22 nowych zakażeń. 

W skali kraju mamy 24 856 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirsuem - podało Ministerstwo Zdrowia. Przekazano również, że z powodu COVID-19 zmarło 193 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 556 osób.

Dało to łącznie 749 zgonów. Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 jest 45 436 łóżek, 34 167 z nich jest zajętych. Dla chorych jest też dostępnych 4 386 respiratorów, 3 373 urządzeń pozostaje obecnie w użyciu. 430 830 osób jest objętych kwarantanną. W sumie od początku epidemii zdiagnozowano 2 552 898 zakażeń koronawirusem. 58 176 osób zmarło. Wyzdrowiało 2 143 065 osób.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pisałam, że za tydzień się nie pozbieramy - to efekt straszenia piekłem przez KK. Niech zajmują loże w niebie.
 • W Elblągu nic się nie zmieniło. .w sklepach ścisk to samo w komunikacji miejskiej. .. co trzeci tuman bez maseczki dumnie maszeruje. .Na Starym Mieście gówniarze w kilku osobowych grupach bez masek dziś sobota to będzie full. ..
 • W komunikacji miejskiej full ludzi bo autobusy jeżdżą bardzo rzadko. To wina wlodarzy miasta.
 • Efekt zbliżania się do innych klientów w sklepach. Dystans, dezynfekcja, maseczka cały czas obowiązuje a ludzie w sklepach jak niedouczeni to nie ma co się dziwić, że zakażeń nie ubywa.
 • Czy te osoby zmarły w szpitalu na Żeromskiego podczas dyżuru tego samego lekarza?
 • To skandal że autobusy jeżdżą teraz tak rzadko i wystarczy że ktoś powie, że przecież musi się opłacać a już wszyscy mieszkańcy przytakują: no tak, przecież miasto musiałoby dokładać. .. Kurcze, jest pandemia, komunikacja miejska jest dla mieszkańców a miasto do roznych rzeczy doplaca, po to ma budżet. Czy w innych miastach też im więcej zakażeń tym rzadziej autobus jeździ? Poza tym, czy jest coś co skloniloby chamskich mlodych konfederatow, którzy dosc często korzystają z komunikacji miejskiej, do założenia maski? I jeszcze pozostają te biedronki. Przed lumpeksami ludzie potrafią stać w kolejce, przed biedronką jest to niemozliwe
 • Ale piszecir bzdury o tym scislku w sklepach Starczy popatrzeć że Ci co to piszącego kolejce za szczepienie stoją jeden na drugim I co ???A jak siedzą w kościele godzinę i co????Mizna???Nie piszczie bzdur!!!!!
 • @Konsti - zdadzam sie!!! gdzie sluzby i senepid???? Gwiezdna cala bez masek sklepy, PKO itd. .. kichaja, kaszla. .. Kosmos!!!!!
 • @Konsti - Jesteście śmieszni! !!Maseczek mize nie nosi 5% społeczeństwa bo wprowadzili tski strach przed karaniemA dodatnich wyników jest więcej gdy nie noszone maseczek Czy więcej Wan5trzena tłumaczyć? ?Rozwala gospodarkę do cena i wyniki się zmienią! !!
 • do szkoły analfabeto
 • RobertKoliński To prawda, że jest to skandal i samorządowa nieudolność w organizacji komunikacji miejskiej, ale tu trzeba jednocześnie pamiętać, że wszelkie cięcia budżetowe w tej, i innych, dziedzinach komunalnych związane są z obcięciem należnych Elblągowi środków finansowych przez rząd PiS. Oczywiście głupota naszych włodarzy wyrzucających jednocześnie w czasie kryzysu pieniądze na różne durnowate pomysły w rodzaju pomników za 160 tys. złotych czy dofinansowywanie bogaczy i oligarchii milionowymi kwotami z miejskiego budżetu odgrywają też swoją rolę, jednak to brak ustawowo należnych środków jest główną przyczyną i matką całej tej nieprawości w elbląskim przypadku. Co zaś do chamskich, młodych Konfederatów i całego anty-szczepionkowego oszołomstwa łamiącego pandemiczne zalecenia, to tu wina leży - ponownie - po stronie organizatorów transportu miejskiego. (. .. ) Hashtagi: #samorzad, #nieudolnosc, #fuszerka, #cyrk, #ZKM
 • RobertKoliński (. .. )Przecież całkowicie zgodnie z prawem oraz zdrowym rozsądkiem i troską o dobro społeczne mają oni, np. kierowcy, nie tylko prawo, ale i obowiązek odmówić wpuszczenia do pojazdu ludzi narażających zdrowie i życie współpasażerów i samych pracowników, ale z tego prawa jakoś nie korzystają. A przecież odmowa pracy i kontynuacji np. kursu w warunkach zagrożenia życia jest ich prawem i świętym obowiązkiem; do tego idę o każdy zakład, że zdecydowana większość normalnych pasażerów stanęłaby natychmiast w ich obronie i takich bezmaseczkowych szkodników zwyczajnie z pojazdu sama wysiudała. I do takich pro-społecznych i pro-zdrowotnych zachowań jak najbardziej mieszkańców i pracowników elbląskiego transportu gorąco zachęcam:)#SzczypmySię! 🚩 Hashtagi: #samorzad, #nieudolnosc, #pomnikomania, #cyrk, #ZKM
Reklama