UWAGA!

Koronawirus w regionie. Wojewoda apeluje

 Elbląg, Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

W związku z wysoką liczbą zachorowań na COVID-19 i hospitalizacji w województwie warmińsko-mazurskim, gorąco apeluję o przestrzeganie aktualnych ograniczeń. To przede wszystkim znane nam dobrze: dystans, maseczka i dezynfekcja.

Wiem, że wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią, jej skutkami zdrowotnymi, społecznymi i gospodarczymi. Opanowanie tej sytuacji zależy także od naszej postawy. Postarajmy się ograniczyć transmisję wirusa. Chrońmy siebie i nie narażajmy innych.

Apeluję do osób, które mają typowe objawy i podejrzewają u siebie zakażenie, by zgłaszały się do lekarzy rodzinnych i na pobranie wymazu oraz przebywały w izolacji. Proszę o szczelne zasłanianie ust i nosa maseczką.

Z serca dziękuję wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią, m.in. poprzez opiekę nad chorymi i realizację szczepień. Dobrą informacją jest to, że otrzymaliśmy dodatkowy pakiet szczepionek, którymi będą szczepione osoby z grupy 0.

Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia, ale proszę o dyscyplinę społeczną. Bardzo wiele zależy od nas, naszej solidarności i odpowiedzialności. Tylko tak skutecznie zwalczymy pandemię.

Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A dokładnie ile zachorowań jest w Elblągu i powiecie? Jak to wygląda w porównaniu do Olsztyna i powiatu olsztyńskiego?
 • wg mnie szokujący materiał o całej tej pandemii i akcji szczepień: cda (kropka)pl/video/65408064b
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Polecam, warto(2021-03-01)
 • Nigdy nie stosowano takich "szczepionek"mRNA które wykorzystują aparat REPLIKACJI i TRANSLACJI HOSTA. Twój własny organizm będzie produkował antygen wirusa i jednocześnie ma produkować przeciwciała na niego. To dwa antagonistyczne działania. Nawet Jerusalem Post pisał o długoterminowym ryzyky chorób autoimmunologicznych. Co jeśli system odpornościowy za 5-10 lat rozreguluje się i własne przeciwciała atakować będą własne zdrowe komórki? Co jeśli będzie niewłaściwa proporcja między przeciwciałami neutralizującymi vs nie-neutralizującymi vs limfocyty T? Bo przecież najcięższe hospitalizacje covid, brały się NIE z braku przeciwciał tylko właśnie nadmiaru niewłaściwych przeciwciał. A autoimmunologiczne choroby (SM, toczeń, twardzina układowa są nieuleczalne - dają immunopresyjne leki ale to tylko spowalania postęp choroby). A skoro medycyna akademicka nie potrafi je przyczynowo wyleczyć to znaczy że, nie zrozumiano w pełni działania układu immunologicznego. Jak można więc zabierać się za poprawianie (via programowanie mRNA)czegoś, czego do końca się nie rozumie?! Poczytajcie wybitnych naukowców: prof. Luca Montgoniera (wirusolog, współodkrywca HIV, laureat Nagrody Nobla), prof. Theo Schetters, dr Wolfgang Wodarg czy nawet sam Vice President Pfizera Mike Yeadon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Ludzie myslcie(2021-03-01)
 • Jak mam zaufać mediom i władzy skoro perfidnie przemilczają każdy przypadek zgonu mogącego mieć związek ze szczepieniami i sprowadzają problem zagrożeń tylko do "swedzącego ramienia". Ani jedna stacja nie wspomniała np o śmierci prof. Mariana Pardeli który zmarł 40 minut po podaniu szczepionki. Albo niedawny zgon dr Witolda Rogiewicza - jego ostatnie nagranie przed śmiercią, w trakcie przyjmowania szczepionki i wyśmiewanie autyzmów poszczepiennych jest wszedzie kasowane bo rzuca cień na kampanię proszczepionkową. Zresztą, blokowana od kwietnia 2020 przez MZ tania amantadyna, spalona na Tajwanie główna fabryka hydroksychrolohininy a niektórzy wierzą że szczepionki są z troski. .. naiwni że brak słów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Media straciły wiarygodność(2021-03-01)
 • Ile % z 460 urzędujących posłów RP (sędziwych przecież wiekiem czyli grupa najwyższego ryzyka)zmarło w trakcie "pandemii śmierci"w ciągu ostatnich 12 miesięcy?! HAHA dziękuję nie mam więcej pytań do paranoików covidowych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  HAHAHA(2021-03-01)
 • Koniecznie zobaczcie materiał z konferencji lekarzy i ukrywane fakty o pandemii dostępny na CDA: "COVID - SZOKUJĄCA PRAWDA O PANDEMII - DR SIMONE GOLD"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  must see(2021-03-01)
 • Czy to te same statystyki w których najważniejszej osobie w czasie pandemii, nijakiemu Szumowskiemu, nie potrafili poprawnie zrobić test, tłumacząc pozytywny wynik brudną matrycą / błędami "w sztuce" po stronie laborantów. A przecież cała Polska i wszystkie media patrzyły na ręce tym laborantom, chodziło o ich reputacje itp... a mimo to wynik testu wyszedł fałszywie dodatni. Teraz włącz myslenie i pomyśl czy laboranci robiąc test szaremu Kowalskiemu bardziej czy mniej sie starają? Ile takich fałszywie dodatnich testów w skali kraju doprowadziło do lockdownów i paraliżu służby zdrowia ? ! Kto za to wszystko zapłaci? A czy wiecie że sam Głowny Dyrektor Badań Naukowych u Pfizera, dr Michael Yeadon, stwierdził że 94% testów PCR daje fałszywie dodatni wynik? Tu jeden z wielu wywiadów z nim (www) lockdownsceptics (kropka) org/lies-damned-lies-and-health-statistics-the-deadly-danger-of-false-positives/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Wojewoda(2021-03-01)
 • Drogi Panie jak już kazali Panu siać propagandę to chociaż by Pan na dziób maskę założył lub dobrał sobie zdjęcie do pożal się tych fikcyjnych statystyk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  NadszyszkownikKilkujadek(2021-03-01)
 • Mało coś was impotenci. .. .Ktoś już wam umarł albo ma powikłania?
 • Sam jesteś impotentem durniu.
 • Panie Wojewodo, źle się dzieje w naszym województwie i Pan powinien się nieco pochylić nad doborem urzędników, głównie chodzi drogi powiatowe w fatalnym stanie. Niedawno była aura zimowa i wyszło szydło z worka ile to nasze instytucje są warte i za co tak naprawdę biorą kasę. W Elblągu chyba naprawdę bardzo ciężko byłoby wyróżnić jakąś instytucję, która działa poprawnie.
 • Proszę i apeluję o pocałowanie się w. .. Sięgnie pan wojewoda sam, czy potrzebna będzie pomoc obywateli. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  GłębokaMyśl(2021-03-02)
Reklama