UWAGA!

Koronawirus. Zmarło 3 mieszkańców Elbląga

 Elbląg, Graf. Andrzej Kraśkiewicz
Graf. Andrzej Kraśkiewicz

Trzy zgony i 15 nowych przypadków COVID-19 w Elblągu - to dane dotyczące miasta podane dziś (3 lutego) przez Ministerstwo Zdrowia. W powiecie elbląskim zmarła jedna osoba, potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia. Wszyscy zmarli cierpieli na choroby współistniejące.

W warmińsko-mazurskim przybyło 460 nowych zakażeń, zmarło 11 osób. W regionie przebywa na kwarantannie 7310 osób, w ciągu doby wykonano 1770 testów.

W całym kraju odnotowano 6802 zakażenia, 2711 osób wyzdrowiało. Stwierdzono 421 zgonów, 284 osoby zmarłe cierpiały na choroby współistniejące.

W Polsce na kwarantannie przebywa obecnie 147 257 osób, w ciągu doby wykonano 47 208 testów.

Od początku pandemii odnotowano w kraju 1 527 016 zakażeń, zmarło 37 897 osób. Według statystyk na COVID-19 choruje obecnie 205 421 osób. Koronawirusa przechorowało już 1 283 698 osób.

oprac. TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A może w końcu włodarz miasta włączy światło na górze chrobrego dla zjeżdżających na sankach dzieci a nie w ciemnościach muszą zjeżdżać.
 • Kto mi teraz piwo postawi? Stało się to co przewidziałem - na WP już trąbią że Izrael rekordzista w liczbie zaszczepionych, dziwnym sposobem notuje teraz historyczne rekordy zakażeń! I tak samo w Anglii. Wstrzykujesz sobie wirusa to go później rozsiewasz, proste. Ostrzegałem, że będzie powtórka z Włoch gdzie w 2019 przeprowadzono rekordową akcję masowych i darmowych szczepień na grypę preparatem nowej generacji (w samej tylko prowincji Bergamo zaszczepiono aż ok. 130 tys seniorów 65+)a po kilku miesiącach na wiosnę 2020 akurat ten kraj Covid uderzył najmocniej w całej Europie. .. Dziwny zbieg okoliczności prawda? Czy jeśli w Polsce po obecnych szczepieniach nastąpi analogiczne załamanie statystyk to czy media powiążą te dwa wydarzenia czy też np przemilczą i odwrócą kota ogonem zrzucając winę np na dzieci które teraz wysyła się (celowo?)znów do szkół albo np na antyszczepionkowców albo na nielicznych przedsiębiorców którzy się teraz otwierają?? Myśle że w głębi serca każdy z Was zna odpowiedź. ..
 • Boże dalej kłótnie zwolenników i przeciwników szczepień a temat jest prosty jak drut. Producent i klakierzy typu Simon nie chcą ponosić odpowiedzialności za sój produkt, a sam prezes Pfizera, Albert Bourla odmawia zaszczepienia się i wyprzedaje akcje firmy - to zamyka jakiekolwiek dalsze zbędne dywagacje z "inteligentnymi inaczej"niech sobie dalej tefałen i tefałpe oglądają, zostawcie ich w spokoju
 • Ej no dajcie "mocniejsze"statystyki coby sekciarze kowidłowi podniecać się mogli. .. A dla inteligentnej części Elblążan, polecam lekturę: "Wikileaks: Jak Pfizer dogadał się z Nigerią w sprawie eksperymentów Trovanem na dzieciach". W końcu warto wiedzieć z kim ma się do czynienia i nim przyjmie się strzał do organizmu ich produktem
 • @no i co - Pierwsza bzdura: w szczepionkach mRNA nie ma wirusa. Druga bzdura: we Włoszech nie przeprowadzono żadnych wyjątkowych szczepień w 2019.(poza tym w innych krajach, jak Francja czy UK jest więcej zgonów niż we Włoszech).
 • @yelou - Czemu ewidentnie kłamiesz? We Włoszech w 2019 w ramach narodowej akcji walki z grypą, zaszczepiono za darmo najwięcej osób w ich historii łącznie ca 56% populacji zaszczepiono. W samej tylko prow Bergamo zaszczepiono aż 130 tys seniorów a po kilku miesiącach cieżaróweczki i sam się podniecałeś tymi cieżarówkami tu na forum. A teraz Izreal i UK kolejny przykłąd - miały dzieki masowemu zaszczepieniu być wzorem wygranej z pandemią a tymczasem nastąpił odwrotny skutek - statystyki zakażeń biją rekordy światowe. Ludzie zresztą nie musicie mi czy adwersarzowi wierzyć - te wszystkie dane są ogolnodostępne troche wysyiłku i włączyć samodzielne myślenie
 • RobertKoliński Ponieważ od dłuższego czasu próbowałem uzyskać odpowiedź od miejskich włodarzy oraz elbląskich radnych-bezradnych w sprawie wydatkowania tajemniczych 160 tys. zł na budowę pewnego nacjo-pomnika w Elblągu - bez skutku - zatem zmuszon byłem uruchomić lewacką siatkę wywiadowczą i takie informacje w końcu uzyskałem (dziękuję z tego miejsca ratuszowej agenturze pro-społecznej:)Otóż okazuje się, że środki te, o których władza nasza uporczywie milczy, będą wydatkowane przez Departament Promocji, Kultury i Turystyki, w kwocie 160 tys. zł, co można odnaleźć w przegłosowanym w grudniu przez aspołeczną RM budżecie miejskim na rok 2021 pod pozycją nr 64 (załącznik nr 14 do budżetu m. Elbląga). Co ciekawe, oprócz tej skandalicznej i całkowicie zbędnej w dobie pandemicznego kryzysu finansów publicznych pozycji, zaraz pod nią możemy przeczytać o innym zbędnym wydatku naszych wybrańców, a mianowicie w poz. nr 65 cyt. "Wykonanie dekoracji wolnostojącej, podświetlanej, promującej nazwę Miasta Elbląg"za, bagatela, 60 tys. zł. Czy to są zaprawdę sensowne wydatki akurat dziś, kiedy i mieszkańcy i budżet zmagają się z całkiem odmiennej natury problemami, gdzie te pieniądze mogłyby posłużyć prawdziwemu pożytkowi elblążan/ek, np. na zakup sprzętu do nauki zdalnej dla młodzieży czy nauczycieli, albo wsparcia zamkniętego kilka miesięcy temu Pogotowia Socjalnego w Elblągu - oceńcie sami. #SocRev Hashtagi: #samorzad, #marnotrawstwo, #pomnikoMania, #uklady
 • @no i co - Jeszcze raz: otwórz oczy. Gdy we Włoszech wiosną umierali masowo ludzie, w Hiszpanii, Francji i UK umierało ich jeszcze więcej. W PL w listopadzie, grudniu i styczniu umierało jeszcze znacznie więcej ludzi niż wiosną we Włoszech. Zatem nawet gdyby były we Włoszech jakieś masowe szczepienia (jest to bajka krążąca od miesięcy), to nie miałby one żadnego wpływu na liczbę zgonów/ Pojąłeś wreszcie?
 • @no i co - Bądź odpowiedzialny i zaszczep się produktem za którego nikt nie chce brać odpowiedzialności :D
 • @Wiki34 - No to uważaj na powszechnie stosowane leki, bo wiele z nich też produkuje Pfizer. Babci zabierz polocard, narzeczonemu niebieskie tabletki, bratu po ekstrakcji zęba dalacin, a przyjaciółce z lękami xanax. Ciekawe, że tyle lat ten koncern produkuje masę leków i dopiero przy szczepionce na chorobę, która rozwala nam świat od roku, jest taki jazgot.
 • @no i co - Te szczepionki nie zawiewają wirusa, tylko rozwalają DNA człowieka i stąd te choroby po szczepieniu.
 • @yelou - O masowych szczepieniach na grypę w 2019 we Włoszech pisze nawet nasz polski oficjalny PZH więc Yelou tu akurat wprowadzasz perfidną manipulację mówiac że to "popularna bajka"
Reklama