UWAGA!

Pandemia bije rekordy (stan na 22 października)

 Elbląg, Pandemia bije rekordy  (stan na 22 października)

Nowym ogniskiem zakażeń koronawirusem jest m.in. szpital w Pasłęku. Dziś służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowały o nowych 22 zakażeniach w Elblągu i 21 w powiecie.

22 nowe przypadki zakażenia w Elblągu i 21 w powiecie – to bilans ostatniego dnia. W województwie warmińsko - mazurskim przybyło 312 nowych zakażonych. Nowymi ogniskami są: szpital rehabilitacyjny w Górowie Iławeckim, szpital w Pasłęku, zakład opieki długoterminowej w Lubawie. W Polsce przybyło 12107 nowych przypadków.

W Elblągu jest 210 zarażonych.  707 osób objętych jest kwarantanną, a 34 nadzorem epidemiologicznym. Jeśli chodzi o Szpital Miejski to przebywa w nim obecnie 48 pacjentów, w tym 24 na oddziale zakaźnym, 20 na oddziale chorób płuc oraz 4 na OIOM. W większości nie są to jednak mieszkańcy naszego miasta.

- Bardzo dynamiczna jest sytuacja w elbląskich szkołach podstawowych i średnich, którą cały czas monitorujemy. Kolejne placówki mają dziś zawieszone zajęcia z powodu wystąpienia zakażeń wśród uczniów lub nauczycieli. Zawieszone zajęcia ma 459 dzieci i młodzieży, w tym 117 ze żłobków i przedszkoli - informuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 

W Elblągu i w powiecie elbląskim nie odnotowano wyzdrowień i przypadków śmierci spowodowanych koronawirusem.

oprac. SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama