UWAGA!

Zmarł pierwszy elblążanin z koronawirusem

 Elbląg, Zmarł pierwszy elblążanin z koronawirusem

- Mamy 1326 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 36 osób, w tym pacjent oddziału chorób zakaźnych Szpitala Miejskiego w Elblągu. To 74-letni elblążanin, który miał choroby współistniejące.

Najwięcej nowych przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano dzisiaj w województwie małopolskim (167), mazowieckim (151) i pomorskim (127). W Warmińsko-Mazurskiem przypadków jest 50, w tym 15 w powiecie działdowskim i 10 w powiecie iławskim. W powiecie braniewskim zakażone są dwie kobiety (jedna młoda, druga w średnim wieku), w powiecie elbląskim - młoda kobieta. 

W Szpitalu Miejskim w Elblągu, na oddziale chorób zakaźnych, zmarł dzisiaj w nocy 74-letni pacjent, który miał choroby współistniejące. Nie ma go w wykazie wojewody warmińsko-mazurskiego, ale jest ujęty w statystykach Ministerstwa Zdrowia. Co ciekawe, ujęta jest kobieta, a nie mężczyzna. 

- Ta osoba nie jest ujęta w naszych statystykach regionalnych właśnie dlatego, że jest mieszkańcem województwa pomorskiego i ten przypadek jest ujęty w danych pomorskich. Z kolei mieszkanka Ostródy, która zmarła w Grudziądzu, jest ujęta w naszych statystykach, a nie w kujawsko-pomorskich - tłumaczył nam dzisiaj po godz. 12 Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. 

Jak się dowiedzieliśmy w Szpitalu Miejskim w Elblągu, zmarły pacjent jest elblążaninem, a nie mieszkańcem województwa pomorskiego, jak twierdzi Ministerstwo Zdrowia. Został przewieziony na oddział zakaźny przy ul. Żeromskiego z Domu Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim, stąd zapewne rozbieżności w statystykach. Wystąpiliśmy jako redakcja do rzecznika wojewody warmińsko-mazurskiego o zweryfikowanie tych informacji w Ministerstwie Zdrowia. 

- Pacjent został umieszczony w statystykach województwa pomorskiego, bo przebywał w DPS w Nowym Dworze Gdańskim - dodał rzecznik wojewody po naszej interwencji. 

W Szpitalu Miejskim w Elblągu od początku pandemii zmarły trzy osoby (jedna z powiatu piskiego, jedna z bartoszyckiego, jedna z Elbląga), u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wszyscy pacjenci mieli choroby współistniejące.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • aż strach pomyśleć co to by było gdyby nie te choroby współistniejące. Normalnie człowiek żyłby pewnie dalej a tak zawsze można podpiąć pod covida
 • słowo klucz, z a nie na, nie zmarl na chorobe tylko byl nosicielem wirusa, zrobmy artykul siejmy panike, osmieszajcie sie dalej,
 • 74 lata faktycznie mlodo umarł
 • A ile osob zmarlo na covid bez chorob wspolistniejacych? Przestancie siac panike. Zadnego wirusa nie ma. Hashtagi: #TheDoc.
 • Nie życzę nikomu źle. Absolutnie. Ale wkurzają mnie takie komentarze. Jedni wierzą, drudzy nie. .. kazdy ma do tegi prawo. Ludzie, szanujmy się. Źycie jest kruche. Ktoš odszedł. .. Miał COVID, był nosicielem, zakażonym, miał inne choroby. Czy to jest tak ważne? Czy trzeba až tak złośliwie komentować? Pewnie komentują to te osoby, które nie wierzą w koronawirusa, nie noszą maseczek, nie zachowują dystansu. Efekt? Coraz więcej zakażeń i ludzi, którzy odchodzą. Hashtagi: #Ja
 • no przecież nie ma wirusa, ktoś go widział? propaganda taka, 74 lata to już staruszek i przynajmniej jego emerytura zostanie w zus, maseczki niepotrzebne, wytyczne dla szkół niepotrzebne, bo kto ich przestrzega?Póki jestem młody nie będę kagańca zakładał, ale niech zachoruje moja babcia to już ja was w gazetach opisze. Taka mentalność Polaka, i przed szkodą i po szkodzie głupi.
 • Niech mi ktoś wytłumaczy, jak to jest. Przy początkach HIV wszyscy prześcigali się w uspokajaniu, wręcz były nagonki na ludzi, którzy organizowali protesty przeciw lokowaniu osób chorych na AIDS w ich okolicy. Śmiało można powiedzieć, że mieliśmy ogólnoświatową, medialno-polityczną kampanię wyciszania, uświadamiania, tonizowania nastrojów. Minęło lat wiele, na HIV dalej nie mamy lekarstwa, ani szczepionki, żyjemy z tym jakoś. Z Sarsem całkowite przeciwieństwo: amok strachu. Kasa i geopolityka?
 • Ale nie ma jasnej odpowiedzi w tej materii. Spowalniamy bo respiratorów i łóżek nie posiadamy no limit. Ministerstwo mota się, że wizja Lombardii, że lotniska przekształcano w zbiorowe migiły, wizja tej umieralności we Włoszech, Hiszpanii robiła sensację i wizja masowych kostnic wymusiła masowy lockout, a teraz proszę ponad 1300 dziennie i lasy otwarte. Paradoksalnie aż prosimy się o covid na dyskotekach, weselach.
 • @hd - A cholera ich tam wie. HIV też wirus i mądrze prawisz szczepionki ni chu chu a siał swoje żniwo. Propaganda o podpisanych umowach na szczepionki covid, na styczeń 2021,tych dopuszczonych w UE. Informacja powielana przez media mainstream od tygodni no tak jak opracują to dostaniemy.
 • Pić na wodę i fotomontaż. Teraz nie ma innej przyczyny zgonu ani choroby. Ten cały covid co niektórym mózg wypalił. .
 • Oj działo by się w statystykach gdybyśmy testowali tych na kwarantannie czego już zaprzestano. Dopiero objawy decydują o przyjęciu na oddział jednoimienny. Odporność Twoją bronią jak już zachorujesz. A jaka edukacja, odróżnij grypę od covid już nawet lekarza nie potrzeba. Utrata węchu, smaku i mamy problem.
 • A już mieli zamykać szpitale jednoimienne. Chyba na nikim nie robi to wrażenia jeśli przy 1350 zachorowanych umiera 35.Tak plus minus. Bo ozdrowiało ledwie 500.
Reklama