UWAGA!

Żołnierz to piąta osoba z koronawirusem w regionie

 Elbląg, Żołnierz to piąta osoba z koronawirusem w regionie

W województwie warmińsko-mazurskim jest już pięć osób zarażonych koronawirusem. Piątą jest brytyjski żołnierz, służący w Wielonarodowej Dywizji NATO Północny Wschód, która ma swoje dowództwo w Elblągu. Mężczyzna trafił do szpitala w Ostródzie, jego stan jest dobry. 

- Mamy piąty przypadek zakażenia koronawirusem w regionie. To mężczyzna w sile wieku, obywatel Wielkiej Brytanii. Przebywa w szpitalu w Ostródzie, jego stan jest dobry - poinformował w niedzielę Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. 

Jak się dowiedzieliśmy, jest to żołnierz służący w Wielonarodowej Dywizji NATO Północny Wschód, której dowództwo stacjonuje w Elblągu. Kiedy przyjechał do naszego miasta? - Nie podajemy danych o wyjazdach naszych żołnierzy. Poczuł się źle w piątek i od razu został zabrany do szpitala - odpisał w odpowiedzi na nasze pytania mjr Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, stacjonującej w Elblągu.

Jakie procedury w tej sprawie zastosowało dowództwo dywizji? - Podobnie jak wobec wszystkich, także w wojsku obowiązują zaostrzone procedury w przypadku podejrzenia lub potwierdzenia zagrożenia koronawirusem. Po uzyskaniu takiej informacji wszystkie osoby mające kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie  lub potwierdzonym przypadkiem zakażenia, zostają poddane kwarantannie. Pozostałe osoby, wraz z rodzinami, objęte są nadzorem epidemiologicznym. Jednocześnie dowództwo jest w stałym kontakcie z Sanepidem oraz Wojskowym Ośrodkiem Medycyny Prewencyjnej - dodał major Guzenda.

W Polsce jet już ponad 120 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie warmińsko-mazurskim 58 osób jest hospitalizowanych (w tym pięć zakażonych), kwarantanną domową objęte są 252 osoby, a nadzorem epidemiologicznym 936 osób. 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Koronawirus

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dlaczego 58 jest hospitalizowanych skoro chorych jest 5??
 • Pracodawcy firm produkcyjnych !Pomyślcie o swoich pracownikach to nie jest gorszy sort ! Mamy rodziny i nie chcemy ani siebie ani bliskich narażać .
 • Wojsko nigdy prawdy nie powie, jak zwykle zasłania się tajemnicą. A powinniśmy wiedzieć czy może przebywał w jakimś elbląskim hotelu itp. itd. Taka podstawowa wiedza istotna dla elblążanina.
 • Zostań w domu! apelują i ciągle to słyszę, za co się pytam? Za co? Przecież ludzie nie mają pieniędzy, mają do głowy przystawiony pistolet kredytowy, a oni mówią zostań w domu. Co za obłęd. Dzieciaki nie chodzą do szkoły i co ma zrobić taka samotna matka która ma dwoje dzieci 8+ - to one już mogą same przebywać w domu? Ludzie kochani. Kwarantanna narodowa, ale do pracy zapylaj zatłoczonym autobusem, tramwajem i idź na halę produkcyjną, bo Pan ci karze. Co to ma być. Przecież my wszyscy te dzieci pozarażamy i potem pozarażamy starszych. To jakiś nonsens. Duda coś szepnął o bankowy wstrzymaniu kredytów. .. popatrzcie jak podjęli temat, jak idą na rękę łał, Morawiecki jest dzieckiem banku czy ktoś myśli że on zrobi im źle? Ludzie kochani. Weź sobie pracę zdalną. .. o czym oni mówią? Ci ludzie są tak odrealnieni, tak oderwani od naszego życia- kosmos.
 • Biologychemical technology instytut WUHAN z tamtąd ten SARS. Ludzie w chałupie siedzieć witaminy łykać nosa nie wystawiać i modlić się
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  29
  PrzezTeOczyZielone(2020-03-15)
 • Osoby hospitalizowane to osoby które mogły się zarazić poprzez przebywanie z osobą zakażona
 • Przynajmniej myślą... A ty to kolejny przykład Polaka specjalisty od wszystkiego .... Malkontenci, którzy potrafią tylko krytykowac... jeszcze tylko brakuje dopiski że jakbys ty rzadzila to tak by nie było :D Jakby poprzednia władza była, to by była druga Wielka Brytania, byłaby wielka olewka ze strony władzy !! Widać po wypowiedziach co niektórych z opozycji u nas w Polsce.... A sami rodzinom zabraniają wychodzić - hipokryci ! Polska zachowała się wzorowo, a Ci wszyscy przeciwnicy niech jadą na wycieczkę do UK lub Francji i zamkną dzioby ! Mądrale
 • Zdalnie, będę załadunki robił, zdalnie w stolarni na pile będziemy robić. Mimo wszystko nie panikujmy.
 • Ciekawe po co w tym czasie pracuje browar. Kto torowisko będzie zlopal. Restauracje zamknięte. Pijaki niech sobie dynks ciągną A nie się ludzie mają narażać
 • @Lidka 36 - Cenny wpis. Jesteśmy niewolnikami, a ich bardziej obchodzą notowania giełdy i panika bankowa niż nasze zdrowie. Gospodarka ponad wszystko.
 • Zielona Wyspa to już była, załadunek zaś siłą woli telekinezą zdalnie
 • @Mieszkanka - Droga mieszkanko Elblaga. Polityka, a zasada zdrowego rozsądku to dwie różne rzeczy. Proponuje dac sobie spokój z ujadaniem i pilnować zasad elementarnego spokoju i ładu epidemiologicznego.
Reklama