UWAGA!

Atrakcje Festiwalu Kreatywności!

 Elbląg, Atrakcje Festiwalu Kreatywności!

13 i 14 czerwca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się Festiwal Kreatywności. Będą to dwa dni wypełnione atrakcjami. Przygotowaliśmy ciekawe warsztaty, niespodzianki w salach kinowych oraz atrakcje na Pl. K. Jagiellończyka. Poszczególne szkoły zachęcamy do zapisów.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Akademia Wzorowej Edukacji”. Festiwal Kreatywności odbędzie się 13 i 14 czerwca 2023 roku w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na uczestników czekać będzie mnóstwo ekscytujących pokazów i eksperymentów, warsztatów, prelekcji i atrakcji na kreatywnych stoiskach edukacyjnych.

Podczas dwudniowej imprezy odbędą się następujące zajęcia: warsztaty plastyczne – obrazy z mchu chrobotka, warsztaty animacji poklatkowej z wykorzystaniem klocków LEGO, warsztaty z robotyki, warsztaty z holografii, warsztaty z elektroniki czy warsztaty z mobilnej fotografii.

W przestrzeni sali widowiskowo-sportowej czekać będą natomiast następujące atrakcje: pokazy edukacyjne z Centrum Nauki KOPERNIK, stoisko projektowania toreb/plecaków/koszulek, stoisko tworzenia tabliczek botanicznych z wosku pszczelego i sojowego, stoisko tworzenia lizaków, stoisko gier planszowych, towarzyskich i logicznych, wypiekanki, stoisko tworzenia breloczków/kolczyków/zawieszek, stanowisko VR, stoisko przypinek, stoiska kreatywne przygotowane przez młodzież, występy artystyczne dzieci i młodzieży, wystawa interaktywna 21 eksponatów (m.in. Wielka kołyska Newtona, Koło Maxwella, Labirynt elektryczny i magnetyczny, Półkule Magdeburskie, lewitująca piłka, Koło optyczne, Animacja filmowa, Telegraf akustyczny, Wyścigi kulek, Rower elektrownia, Skrzynia Zmysłów, Wielki kalejdoskop i wiele innych), zabawy i konkursy z nagrodami.

W salach kinowych odbędą się filmowe rozgrywki i pokazy filmowe: "Mecz o wszystko" oraz "Głowa pełna ciebie". Pojawi się także teatr magicznych baniek oraz magia show - pokaz iluzji.

Również Plac K. Jagiellończyka będzie wypełniony atrakcjami. Znajdzie się tam: czekoladowy autobus, mobilne planetarium oraz kino 9D.

Zapraszamy do udziału w atrakcjach, jakie przygotowaliśmy dla Państwa w ramach organizacji Festiwalu Kreatywności dla dzieci i młodzieży. Udział w nich jest bezpłatny.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas IV-VIII, ale z niektórych atrakcji mogą też skorzystać młodsze dzieci.

Na udział we wszystkich atrakcjach obowiązują zapisy grupowe:

Aleksandra Bednarczuk:

telefon: 55 611 20 59, 605636670,

mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama