UWAGA!

Bezimienni książęta

Jan Skotnicki proponował pisane dla dzieci i młodzieży teksty współczesnych dramaturgów. Spotkał się z odmową. W zamian proponowano mu... wystawienia lektur szkolnych. W Elblągu będzie to "Mały Książę".

Na Małej Scenie elbląskiego teatru dobiegają końca przygotowania do najnowszej premiery przedstawienia na podstawie "Małego Księcia" Antoine'a de Saint Exupery w reżyserii profesora warszawskiej Akademii Teatralnej Jana Skotnickiego. W roli Księcia zobaczymy pięciu chłopców wybranych podczas castingu.
     Profesor Skotnicki należy do grupy najmniej przyjaznych dziennikarzom reżyserów. Pracował już w Elblągu. W latach 1992-93 wyreżyserował "Kolędników", "Niedźwiedzia", "Oświadczyny" i "Wesele" według Antoniego Czechowa,
     Jak powiedział podczas spotkania z dziennikarzami, teatrom, w których reżyserował, także teatrowi elbląskiemu, proponował pisane dla dzieci i młodzieży teksty współczesnych dramaturgów. Wszędzie jednak spotkał się z odmową. W zamian proponowano mu... wystawienia lektur szkolnych.
     - O tym, żeby teatry sięgały po współczesne sztuki mówi się co najmniej od czasu, kiedy jestem w teatrze - mówi Jan Skotnicki. - I wciąż kończy się na mówieniu.
     O Książętach profesor mówi tylko tyle, że świetnie weszli w role.
     - Nie chcę żebyście mówili, że to są mali aktorzy - odpowiedział dziennikarzom na pytanie o pracę z dziećmi. - To nie są aktorzy, tylko mali chłopcy, którzy po prostu chodzą do szkoły. Życzyłbym im tego, żeby nigdy nie zostali aktorami...
     
     Zobacz także: "Każdy powinien zachować w sobie dziecko..."
     
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama