UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cyfryzacja kultury

Niebawem ogłoszony ma być drugi nabór wniosków do priorytetu digitalizacja Wieloletniego Programu Kultura+. O tym, kto i na jakich warunkach może pozyskać środki na tworzenie infrastruktury technicznej dla zasobów cyfrowych, digitalizację zasobów kultury i dziedzictwa narodowego - w tym mniejszości narodowych i etnicznych - oraz przechowywanie zasobów i ich udostępnianie mowa będzie podczas konferencji, jaka odbędzie się 17 października w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.

Program Kultura+ jest uchwalonym przez Radę Ministrów wieloletnim programem rządowym na lata 2011-2015, a jego podstawowym celem jest poprawa dostępu do kultury oraz zwiększenie uczestnictwa w kulturze w społecznościach lokalnych. Z kolei wsparcie digitalizacji zasobów kultury poprzez zakup sprzętu do digitalizacji, sam proces digitalizacji oraz cyfrowe upowszechnianie zdigitalizowanych zbiorów - to cele jednego z priorytetów Wieloletniego Programu Kultura +.
       Obsługa priorytetu została powierzona Narodowemu Instytutowi Audiowizualnemu, a pierwszy nabór wniosków zakończył się w kwietniu.
       O tym, jakie były jego efekty i o samej koncepcji WPK Kultura+ mówić będzie Michał Plotzke, koordynator działu programów z Narodowego Instytutu Audiowizualnego na konferencji organizowanej przez CSE "Światowid" w Elblągu pod hasłem "Ocalić od zapomnienia. Niematerialne dziedzictwo kulturowe - dziś, jutro, pojutrze...".
       Drugi nabór wniosków nie został jeszcze ogłoszony, wiadomo natomiast, że pojawią się zmiany w regulaminie. Jakie? - być może odpowiedź poznać będzie można podczas konferencji.
       - Spotkanie, adresowane szczególnie do instytucji kultury województwa warmińsko-mazurskiego, archiwów, muzeów, bibliotek oraz mniejszości narodowych, odbędzie się w poniedziałek, 17 października w godzinach 10 - 16 - zachęca Antoni Czyżyk, dyrektor CSE "Światowid". - Patronat nad konferencją objął Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Konferencja, w której obok marszałka, udział wezmą także Katarzyna Sadowska - Mazur z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Alicja Janiak z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu oraz Waldemar Majcher, specjalista ds. ochrony niematerialnego dziedzictwa kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Iwona Kwolek, Maciej Chojnacki z Digital-Center Sp. z o.o. odbędzie się w sali kameralnej CSE "Światowid". Po niej odbędą się warsztaty digitalizacyjne z użyciem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania.
      
       Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłaszać się można za pośrednictwem strony: http://rejestracja.swiatowid.elblag.pl.
      
Justyna Kozłowska-Dyrla, eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama