UWAGA!

Czym jeszcze zaskoczy nas EOK w tym sezonie?

2. połowa 9. sezonu artystycznego Elbląskiej Orkiestry Kameralnej za pasem. Czego mogą spodziewać się w najbliższych miesiącach wielbiciele naszych kameralistów? EOK zapowiada, że będzie klasycznie, rozrywkowo, zabawnie, wzniośle, a także etnicznie.

W prima aprilis Orkiestra będzie odpowiedzialna za muzyczną szatę podczas recitalu kabaretowego Artura Andrusa, a kierować zespołem artystów z Elbląga będzie Sebastian Perłowski. W programie wszystkie szlagiery, które tygodniami okupywały szczyty listy przebojów radiowej „Trójki”, m.in. Piłem w Spale, spałem w Pile czy Królowa nadbałtyckich raf. Nie zabraknie także anegdot, komentarzy i wierszy napisanych ze szczyptą dobrodusznej ironii. To nie żart!
       Członkowie Krakowskiego Trio Stroikowego swą aktywność artystyczną przejawiają nie tylko w grze orkiestrowej, ale z takim samym entuzjazmem i wyczuciem odnajdują się w występach kameralnych oraz solowych. Clou programu będzie 3-częściowa Symfonia koncertująca KV 297b na obój, klarnet fagot, róg i orkiestrę Mozarta. Koncert odbędzie się w ramach Wręczenia Elbląskich Nagród Kulturalnych (15 kwietnia).
       Z kolei 22 kwietnia odbędzie się wyjątkowy koncert „W hołdzie ks. Jerzemu Popiełuszce” w wykonaniu fagocisty Artura Adamczyka i EOK pod kierownictwem Pawła Kotli. W programie m.in. Koncert fagotowy Andrzeja Panufnika poświęcony pamięci ks. Popiełuszki.
       A już w maju czekać będzie na wielbicieli gitary koncert inaugurujący IV Ogólnopolskie Spotkania Gitarowe w Elblągu (12-15 maja). Z elbląską orkiestrą wystąpi Tomasz Zawierucha – międzynarodowej sławy gitarzysta klasyczny. W programie koncertu utwory Weinera, Bartóka i Rodrigo.
       19 maja zapraszamy na koncert Kate Liu, którą okrzyknięto objawieniem XVII Konkursu Chopinowskiego. Pianistka cieszy się uznaniem wśród miłośników muzyki klasycznej, czego dowodem są wypełnione po brzegi sale koncertowe w każdym zakątku kuli ziemskiej. Wykonania artystki są esencją delikatności, natchnienia i talentu.  Każdy jej koncert to niepowtarzalne wydarzenie.
       EOK wystąpi również podczas 55. edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W ramach festiwalu odbędzie się występ Anny Marii Jopek i zespołu Kroke - tworzącego muzykę inspirowaną dźwiękami etnicznymi, w którego dorobku nie brakuje improwizacji. Artyści wraz z EOK postarają się połączyć ambiwalentne światy: muzyki klasycznej i rozrywkowej.
       28 maja, dla miłośników klasyki EOK przygotowała Koncert na gitarę, akordeon i orkiestrę smyczkową. Solistami koncertu będą Marcin Kozioł (gitara) i Szymon Jabłoński (akordeon) - członkowie 69 Duo. Za dyrygenckim pulpitem stanie wschodząca gwiazda batuty Paulina Skoczyk. W repertuarze utwory Piazzolli, Panufnika, Bartóka, a także absolwentki szkoły muzycznej w Elblągu - Pauliny Sadło.
       Na początku czerwca (czwartego) EOK wyrusza do Mołdawii, gdzie zainauguruje tegoroczną edycję XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Zilele Muzici Noi w Kiszyniowie.
       Miłość to niebo na ziemi w operze, operetce i filmie – to tytuł koncertu, który zabrzmi 12 czerwca w Elblągu. Tego dnia gwiazdą będzie znana elbląskiej publiczności sopranistka Katarzyna Dondalska oraz dyrygent Stefan Johannes Walter. W programie koncertu zawarte zostaną najpiękniejsze pieśni o miłości, m.in.: La Traviata Verdiego, Pieśń Heleny Krzesimira Dębskiego czy O mio babbino caro Pucciniego.
       Podczas Dni Elbląga (26 czerwca) zapraszamy na projekt „W krainie Barona Cygańskiego”. W koncercie oprócz Robiego Lakatosa, cygańskiego wirtuoza skrzypiec, wystąpi również znakomita polska śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska, skrzypaczka Anna Wandtke, akordeonista Klaudiusz Baran, kontrabasista Sebastian Wypych oraz artyści z Węgier: pianista Kalman Cseki i cymbalista Jeno Lisztes oraz EOK. Usłyszymy niezapomniane czardasze, tanga i wzruszające standardy filmowe.
       Festiwal Muzyka Polska na Żuławach (III edycja) odbędzie się 17-22 lipca i jego częścią będzie cykl 6 koncertów: w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku, św. Jana Chrzciciela w Malborku, św. Barbary w Krzyżanowie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie, katedrze św. Mikołaja w Elblągu oraz Galerii Żuławskiej Ołówek w Nowym Stawie. W programie festiwalowych koncertów znajdą się dzieła wybitnych kompozytorów: Góreckiego, Bacewicza, Jarzębskiego, Paderewskiego, Lutosławskiego oraz kompozycje zespołu Atom String Quartet w zupełnie nowych aranżacjach.
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik Sp. z o.o., Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J, Noble Instruments, Toyota Knedler
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama