UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Droga w fotografii reportażowej

2012-05-11
Aktualizowany 2012-05-31 15:37
Elbląg, Droga w fotografii reportażowej
fot. Włodzimierz Pniewski; 1982 rok, droga na Białystok

Festiwalowi 9. Letnich Ogrodów Polityki towarzyszyć będzie wystawa fotografii dokumentalnej pt. „Droga”. Wernisaż odbędzie się 31 maja o godz. 19 w Galerii Spatium Novum na poddaszu Biblioteki Elbląskiej. Temat dróg wydaje się jeszcze bardziej aktualny w kontekście rozpoczynającego się za niecały miesiąc Euro – tym bardziej zapraszamy do odwiedzenia wystawy, aby zobaczyć, jak widzą drogę różni autorzy fotografii reportażowej.

Większość prac na wystawie pokazuje sytuacje i zdarzenia zarejestrowane przypadkowo podczas reporterskich wyjazdów w teren fotografów prasowych. Z odnalezionych w archiwach ponad dwudziestu autorów pojedynczych fotografii powstała opowieść o życiu na drodze. Ludzie, ich dobytek, zwyczaje, używane pojazdy i warunki transportu utrwalone przez dokumentalistów są zapisem czasu i zmieniającej się rzeczywistości.
       Autorzy, których prace będzie można zobaczyć: Jan Anderman, Jacek Barcz, Stanisław Ciok, Wojciech Druszcz, Jan Dunin – Borkowski, Leszek Fidusiewicz, Aleksander Jarosiński, Irena Jurkiewicz, Witold Jurkiewicz, Dobrosław Kostkowski, Jacek Kucharczyk, Stanisław Kulawiak, Andrzej Łada, Maciej Musiał, Marian Musiał, Anna Musiałówna, Maciej Osiecki, Krzysztof Pawela, Włodzimierz Pniewski, Andrzej Polec, Piotr Sawicki, Mieczysław Świderski, Marek Szymański, Przemek Wierzchowski, Krzysztof Wojciewski.
      
       Wystawa została zorganizowana przez Stowarzyszenie Dokumentalistów „Droga”, skupiające fotografów prasowych, członków ZPAF i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.
       Partnerzy wystawy: Fundusz Popierania Twórczości Autorów ZAIKS, Tygodnik Polityka, Biblioteka Elbląska.
      
       Wstęp wolny.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama