UWAGA!

Edyta Geppert i laureaci

Elbląg, Podczas gali XIII OFSS„...Czy to jest kochanie?” wystąpi Edyta Geppert
Podczas gali XIII OFSS„...Czy to jest kochanie?” wystąpi Edyta Geppert

Dziś 10 maja, na zakończenie Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”, w elbląskim teatrze wystąpi Edyta Geppert. Podczas koncertu galowego poznamy też nazwiska laureatów prezentacji konkursowych w kategoriach recytacja, piosenka poetycka, małe formy teatralne i teatry jednego aktora.

Edyta Geppert zaśpiewa dziś piosenki z płyty „Nic nie muszę", która jest podsumowaniem jej 25-letniej działalności muzycznej. Podczas koncertu usłyszymy utwory skomponowane przez Seweryna Krajewskiego. „Bez zbędnego patetycznego uniesienia, zostajemy wciągnięci w zjawiskowe pojmowanie muzyki. Pomimo zbyt oszczędnej dramaturgii, te piosenki poprzez niepowtarzalną interpretację wokalistki, promieniują ogromną prawdziwością. Głos artystki nadaje im silnego charakteru, docierając do głębokich warstw duchowej cudowności. Niewymuszona naturalność w sposób bezpośredni uderza w mentalny odbiór, stopniując znamienność w przekazywaniu emocji. Cieszy fakt, że obecność orkiestry nie usunęła z tych utworów intymnego zacisza. Bez majestatycznego szumu, cały krążek wybrzmiewa bardzo autentycznie. Dzięki takim odtworzeniom, jak „Kiedy mnie już nie będzie” i „Śpiewka o pękniętym sercu” zaczyna istnieć nowy, trochę anonimowy świat, w którym łatwo zaszyć się, odrywając się od codzienności.
     Jednocześnie poddając się refleksji, namawia do przemyśleń dotyczących ludzkich uczuć. Na szczęście nie ma tu miejsca na przejaskrawioną tkliwość. Za to otrzymujemy kilka melodyjnych opowiadań i niespodziankę w postaci filmowego „Szukaj mnie”, gdzie odnajdujemy Edytę Geppert zupełnie odmienioną lekkim, latynoskim klimatem, w swobodnie wyśpiewanym refrenie. Cieszy fakt, że doskonała osobowość nie próbuje nawet zahaczać o modne postrzeganie muzyki. Zdecydowane podążanie swoją drogą poetyckich przekonań jest o tysiąckroć bardziej warte uwagi, niż wycięte z szablonu nieautentyczności, jednowymiarowe przeboje, usilnie dopominające się zauważenia” - czytamy w informacji dostarczonej przez organizatora.
     Podczas gali XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...Czy to jest kochanie?" wystąpią też laureaci tegorocznych konkursów. Ich nazwiska poznamy wieczorem. Do udziału w koncercie jurorzy zaprosili: Elizę Banasik, Igę Figarską, Huberta Guzę, Hannę Giedę, Barbarę Hanaczewską i Chapeau Bas, Dorotę Iwanicką, Maję Panicz, Elżbietę Soszyńską, Tomasza Steńczyka, Piotra Szauera i Jarosława Zonia. Wiadomo więc, że nagrodę otrzyma ktoś z wymienionych uczestników. Niestety, na scenie nie
     zobaczymy zwycięzców w kategorii małych form teatralnych.
      - Ze względu na formułę koncertu, nie ma możliwości ponownego zaprezentowania spektaklu - wyjaśnia Justyna Kozłowska-Dyrla, rzecznik prasowy CKiWM Światowid.
     Początek gali finałowej o godz. 19.
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama