UWAGA!

Egipt śladami Faraonów

 
Elbląg, Egipt śladami Faraonów
fot. nadesłana

W czwartek 24 października o godz. 17 w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan” zapraszamy do Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada na spotkanie z Joanną Kordykiewicz, która zabierze nas w podróż po Egipcie śladami Faraonów. Wstęp wolny.

Egipt jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków podróży wśród polskich turystów. Ciepły klimat, piaszczyste plaże i rafa koralowa przyciągają tysiące osób przez cały rok. Ale Egipt to nie tylko wakacyjne kurorty takie jak Hurgada, Sharm El Sheikh czy Marsa Alam, to przede wszystkim wspaniałe zabytki. W Egipcie możemy dotknąć przeszłości, począwszy od piramid, poprzez świątynie poświęcone starożytnym bogom, do grobowców dawnych władców. Płynąc po Nilu czy podróżując autokarem wszędzie napotykamy ślady starożytnej cywilizacji. Reliefy pozostawione na ścianach przedstawiają sceny z życia dawnych mieszkańców, ich wierzenia i drogę w zaświaty. (organizatorzy o spotkaniu)
      
       I ty możesz być bohaterem kolejnych spotkań w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan.” Jeśli byliście w ciekawym miejscu i chcielibyście podzielić się wrażeniami i opowieściami z podróży z innymi – prosimy o zgłoszenia osobiste, bądź telefoniczne w Filii. Tel.: 55 625 60 95, 55 625 60 96
      
       Filia nr 5 znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 9 i Gimnazjum nr 1 przy ul. Rodziny Nalazków 20.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama