[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie Koncerty Kameralne

2010-03-16
Aktualizowany 2010-03-23 09:15
Elbląg, Tytus Wojnowicz.
Tytus Wojnowicz.

We wtorek 23 marca o godz. 18 w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej odbędzie się koncert kameralny z udziałem wybitnego oboisty Tytusa Wojnowicza, któremu towarzyszyć będzie zespół „Essentia Musica” w składzie Lilianna Stawarz na klawesynie i Karol Marianowski na wiolonczeli.

W programie koncertu znalazły się: Sonata c-moll na obój i b.c. A. Vivaldiego, Sarabanda i Allegro na obój i klawesyn G. Grovleza, Lamentacja i Tombeau na klawesyn J.J. Frobergera, 6. koncert królewski B-dur na obój i b.c. F. Couperina, Sonata G-dur na wiolonczele i b.c. A. Vandiniego, Sonata B-dur na obój i b.c. M. Cabaza oraz Arioso na obój i b.c. J.H. Fiocco.
      
       Tytus Wojnowicz
ur. 1965 we Wrocławiu. Oboista od 15 roku życia. Sztukę gry na tym instrumencie zgłębiał pod kierunkiem prof. Stanisława Malikowskiego. Ukończył AMiFC w Warszawie oraz Hochschule fur Musik we Freiburgu w klasie prof. Heinza Holligera.
       Jest laureatem konkursów w kraju i zagranicą, m. in. w Pradze na Międzynarodowym Konkursie Młodych Muzyków – wyróżnienie, we Włoszakowicach na Ogólnopolskim Konkursie Oboistów 1990 – 1. nagroda, Isle of Wight Oboe Competition (Wielka Brytania) 1993 – 3. nagroda. W latach 1996 i 97 był wybierany Instrumentalistą Roku w plebiscycie polskich rozgłośni radiowych. Występuje jako solista i kameralista oraz pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.
       Od roku 1989 jest członkiem Warszawskiego Kwintetu Dętego Da Camera. Występował z nim w wielu krajach europejskich, wielokrotnie w USA , także na Tajwanie. Nagrał kilka płyt z muzyką kameralną. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu Ensemble de Narol, który debiutował w ubiegłym roku na festiwalu w Łańcucie. W roli solisty współpracował z większością polskich zespołów filharmonicznych i kameralnych. W roku 2005 wspólnie z Nigelem Kennedym i Polską Orkiestrą Kameralną zagrał kilkadziesiąt koncertów w najważniejszych salach europejskich. Nagrał wiele płyt solowych z muzyką popularną i klasyczną dla Sony Music.
      
       Zespół Essentia Musica to grupa muzyków, których zetknął nieuchronny wypadek, a nić osobistej sympatii omotała ich, tworząc trwała formację towarzysko-muzyczną.
       – Członkowie zespołu na co dzień służą swym potencjałem w najistotniejszych instytucjach muzycznych, a występy w rzeczonej formacji traktują jako przywilej i przyjemność. Jest to więc dla mnie szczególny zaszczyt i przyjemność sprawowanie kierownictwa artystycznego w tak zacnym gronie muzyków – przyznaje Wojnowicz.
       Essentia Musica jest kontynuacją zespołu Ensemble de Narol powstałego w 2004 roku z inicjatywy artysty i znakomitego klawesynisty Władysława Kłosiewicza. Zespół działał pod tą nazwą przez kilka lat i wydał płytę. Ożywiona działalność koncertowa Władysława Kłosiewicza i ograniczenia czasowe spowodowały, że w roku 2008 miejsce za klawesynem zajęła jego uczennica i kontynuatorka – Lilianna Stawarz. Repertuar to przede wszystkim muzyka barokowa i wczesnoklasyczna oraz XX-wieczna. Zespół z determinacją używa współczesnych instrumentów (z wyjątkiem grupy continuo), odnosząc się jednakże do aktualnego stanu wiedzy na temat wykonawstwa muzyki dawnej. Ideą jest połączenie wiedzy na temat stylu dawnych mistrzów z możliwościami współczesnych instrumentów.
       – Przewodnim motywem w doborze programu jest chęć poznania i zaprezentowania muzyki wykonywanej rzadko, bądź nieznanych wersji znanych utworów, a osobliwy zestaw instrumentów i wirtuozeria każdego członka zespołu pozwalają na brak ograniczeń w tej mierze – dodaje Tytus Wojnowicz.
       Bilety na koncert w cenie 15 i 10 zł do nabycia w Bibliotece Elbląskiej.
      
       Na podstawie informacji prasowej EOK.
      
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama