UWAGA!

EOK pod batutą maestro Pawła Kotli

 
Elbląg, Paweł Kotla,
Paweł Kotla, fot. nadesłana

Już 26 lipca maestro Paweł Kotla zaprasza na koncert z cyklu „Najpiękniejsze wokalizy”, podczas którego Elbląska Orkiestra Kameralna wystąpi pod jego batutą. To niezwykłe wydarzenie uświetni obecność jednej z najlepszych współczesnych sopranistek, Iwony Sobotki.

- Z ogromną przyjemnością chciałbym zaprosić Państwa na najbliższy koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Na nasz pierwszy wspólny występ wybraliśmy utwory, które są prawdziwymi perłami światowego repertuaru smyczkowego.
       Świętując setną rocznicę urodzin brytyjskiego kompozytora Benjamina Brittena wykonamy jeden z jego najwspanialszych utworów „Les Illuminations”. W tym niezwykle ekspresyjnym, bogatym emocjonalnie i kolorystycznie dziele napisanym do słów doskonałej poezji Arthura Rimbauda wystąpi jedna z najbardziej znanych na światowych scenach polskich solistek Iwona Sobotka. Drugim niezwykle atrakcyjnym elementem programu będzie słynna Serenada na smyczki Antoniego Dvořáka – utwór, którego przepiękne melodie od niemal 150 lat podbijają serca słuchaczy na całym świecie. Jednak prawdziwym rarytasem wieczoru będzie „Shaker Loops” - minimalistyczny utwór niezwykle popularnego na Zachodzie, a niemal niegrywanego w Polsce amerykańskiego kompozytora Johna Adamsa. O jego atrakcyjności może świadczyć to, że nie tylko wykorzystywany był w filmach, ale także w muzyce popularnej (jeden z utworów w albumie „Change We Must” Jona Andersona) i w oprawie dźwiękowej... kultowej gry komputerowej „Cywilizacja IV” - mówi Paweł Kotla.
       Paweł Kotla polski dyrygent symfoniczny i operowy. Od kilkunastu lat mieszka w Londynie, gdzie pracuje jako dyrygent London Symphony Orchestra. Był dyrektorem jednego z największych polskich programów kulturalnych - I, CULTURE Orchestra, oficjalnej orkiestry polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Projekt zaliczony został do grona najlepszych wydarzeń kulturalnych roku w Polsce, na Ukrainie i w Wlk. Brytanii. W swojej karierze zawodowej miał okazję współpracować z największymi sławami światowej dyrygentury.
       W programie:
       John Adams Shaker Loops
       Benjamin Britten Les Illuminations
       Antonin Dvořák Serenada op. 22
      
       Koncert odbędzie się 26 lipca o godz. 19 w Sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego. Bilety: 40 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy), do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Ratusz Staromiejski. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
      
       Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A., Toyota Knedler Sp. z o.o., EPEC Sp. z o.o.
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama