UWAGA!

EOK w katedrze. Od Bacha do Czarneckiego

 Elbląg, EOK w katedrze. Od Bacha do Czarneckiego
(fot. Anna Dembińska)

Za nami siódma edycja Festiwalu „Muzyka polska na Warmii i Żuławach”. Z powodu epidemii w tym roku odbyły się tylko dwa koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, ale zarówno w czwartek w Pasłęku, jak i w piątek w elbląskiej katedrze melomani nie mieli powodów do narzekań. Zobacz zdjęcia.

- W tym roku muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej występują w podwójnej roli. Z jednej strony jako zespół, z drugiej jako soliści, wypełniając przestrzeń dźwiękami z różnych krajów, z różnych okresów – mówił na początku piątkowego koncertu w elbląskiej katedrze prowadzący festiwal Marcin Tomasik, aktor elbląskiego Teatru im. A. Sewruka.

Z powodu pandemii koncertu mogło wysłuchać tylko 150 osób. Ci, którzy z zaproszenia skorzystali, mieli okazję wysłuchać baletu „Harnasie” Karola Szymanowskiego, melodii Bacha i Beethovena czy współczesnych dźwięków „Hombark Concerto” Sławomira Stanisława Czarneckiego. Tym razem EOK postawiła na duety. Jako soliści wystąpili Paula Preuss i Karolina Nowotczyńska (dyrektor EOK), Dorota Sulich-Czarnocka i Anita Jarzębska oraz Mariusz Mruczek i Karol Sokołowski. A nad całością czuwał dyrygent Michał Krężlewski.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym EOK i festiwalu

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama