UWAGA!

Folkowe piosenki w Mjazzdze

2015-12-09
Aktualizowany 2015-12-09 10:47
 
Elbląg, Folkowe piosenki w Mjazzdze
fot. nadesłana

Tydzień muzyki na żywo w elbląskiej Mjazzdze. We wtorek wystapiło się z trio włoskiej kontrabasistki Federici Michisanti, dziś (9 grudnia) posłuchacie folkowych na amerykańską nutę piosenek Petera J. Bircha, by zwieńczyć tydzień sobotnim koncertem post rockowym z zespołami Besides i Underfate.

Młody songwriter wydał jesienią 2014 płytę „Yearn”, w listopadzie ukazał się trzeci album artysty. W międzyczasie Peter J. Birch ruszył w trasę koncertową po Polsce i Europie. [foto] Trasa obejmuje kluby i sale koncertowe w sześciu krajach (poza Polską na Białorusi, Ukrainie, w Niemczech, Szwajcarii i Czechach) – zarówno solo jak i z zespołem.
       – To jedna z najpiękniejszych płyt wydanych w 2014 roku – głosi portal „Na Temat Pl”. Album wychwala też „Gazeta Wyborcza”. Robert Sankowski kończy recenzję słowami zachwytu: – … to tak fajna płyta.
       – Po muzyce Petera J. Bircha możemy spodziewać się wszystkiego, co najlepsze – pisze portal „We Are From Poland”.
       Podobnych recenzji jest o wiele więcej! Album „Yearn” Petera został Płytą Tygodnia w radiowej Trójce i „Albumem Tygodnia” w „Programie Alternatywnym” w tej stacji.
       Kim jest Peter J. Birch? Polska, Czechy, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy, Dania, Belgia, Ukraina, Serbia, Austria, Rumunia, Szwajcaria i Niemcy – w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji, Sounds Of Bronkow w Dreźnie czy Melodica w Hamburgu) – zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już ponad 350 koncertów, a ma raptem 24 lata!
       Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. W 2013 roku wydał album „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie. Nowy album Petera „Yearn” (Antena Krzyku/Borówka Music), który trafił do sklepów 8 września 2014, również został ciepło przyjęty. Trzeci album 24-latka trafił do sklepów jesienią.
      
       9-12-2015 godz. 20:15
       Bilety 15 zł
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następne koncerty:
       12-12 Besides/Underfate (post rock)
       17-12 Ad Shave feat. Maciej Sikała i Cezary Paciorek (jazz)
       20-12 Lush (Zaucha i Ciechowski Tribute)
       27-12 Hendrix Resurrection (rock)
      
Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama