UWAGA!

Fundacja nagrodziła literatów

 Elbląg, Fundacja nagrodziła literatów
Fot. Mikołaj Sobczak

Fundacja Elbląg po raz dwudziesty rozstrzygnęła swój Konkurs Literacki. Zobacz zdjęcia z wczorajszego (5 czerwca) ogłoszenia zwycięzców w Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

W kategorii Elbląski Rękopis Roku wygrała Katarzyna Pedersen. Tu nagrodą jest wydanie zwycięskiego tekstu. "Emil i granitowy most", książka dla dzieci, opowiada o spotkaniu dwóch chłopców, którzy ze szkolnej świetlicy przenoszą się do fantastycznego świata. Tekst jest o przyjaźni, pokonywaniu lęków i słabości...

- Jeszcze do niedawna pracowałam jako nauczyciel, którym już nie jestem - mówiła laureatka. - Miałam kiedyś wątpliwą przyjemność pełnienia dyżuru na świetlicy, niestety w dni wolne od zajęć. Wtedy przyprowadzono dwójkę dzieci, zajmowałam się nimi, czytałam bajki i wtedy przyszedł mi do głowy ten pomysł (na fabułę – red.) - mówiła Katarzyna Pedersen.

Arco van Ieperen triumfował w kategorii Elbląska Książka Roku za pracę "Bliżej". Autor pochodzi z Niderlandów.

- Wiersze zacząłem pisać po Niderlandzku, dawno dawno temu, po czym pojechałem do Polski, po polsku mówiłem bardzo słabo, pisałem jeszcze gorzej, wiec pisałem po angielsku - wspominał autor. Ostatecznie jednak zaczął tłumaczyć wiersze z niderlandzkiego na polski i to był pierwszy krok w kierunku pisania po polsku. Arco van Ieperen zaprezentował podczas spotkania jeden ze swoich utworów.

Celem konkursu jest promocja i wspieranie twórczości literackiej lokalnych autorów. W kapitule konkursu zasiada Tomasz Gliniecki jako przewodniczący, Katarzyna Jarosińska-Buriak, Stanisława Poździech, Tomasz Stężała.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama