UWAGA!

„Gdybym był bogaty” w Bażantarni

 
Elbląg, Żydowskie pieśni śpiewała Izabella Krasucka
Żydowskie pieśni śpiewała Izabella Krasucka (fot. Michał Skroboszewski)

Na ponadgodzinną podróż po żydowskich sztetlach zabrał elblążan zespół Acoustic Klezmers. Mimo niesprzyjającej pogody pod muszlą koncertową w Bażantarni zgromadziło się prawie dwustu melomanów z Elbląga i pobliskich miejscowości. Obsiedli przygotowane przez organizatorów ławki i wszystko co się do siedzenia nadawało. Niektórzy byli na tyle przewidujący, że siedzenia przynieśli ze sobą. Nawet krótkotrwała ulewa ich nie wystraszyła. Zobacz zdjęcia.

Skoro muzyka klezmerska, to nie mogło zabraknąć najbardziej popularnego utworu tego nurtu – „Gdybym był bogaty…” z musicalu „Skrzypek na dachu”. Oprócz tego artyści, którzy wystąpili podczas niedzielnego koncertu z cyklu „Letni Salon Muzyczny w Bażantarni” zaprezentowali słuchaczom miks żydowskich pieśni weselnych i miłosnych zarówno w języku jidisz, jak i po polsku. Szczególną uwagę przykuł utwór „Shalom aleichem”, w którym proste słowa uwypukały tylko piękno melodii i wykonania. Słuchacze mieli również okazji wysłuchać klezmerskich kompozycji Tomasza Klepczyńskiego, jednego z muzyków Acoustic Klezmers. Każdy utwór kończyły rzęsiste brawa publiczności. Uzupełnieniem koncertu były ciekawostki o muzyce klezmerskiej - Dla nas jest to jeszcze nie do końca odkryta dziedzina muzyki - przyznawał Robert Furs z Acoustic Klezmers.
       Zespół Acoustic Klezmers wystąpił w składzie: Izabella Krasucka (wokal), Piotr Szajrych (kontrabas), Tomasz Klepczyński (klarnet), Robert Furs (akordeon) i gościnnie Nikodem Wojtkiewicz (perkusja). Grupa istnieje od 2003r. i wykonuje muzykę klezmerską oraz bałkańską.
       Organizatorem „Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni” jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym "Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni"
MK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • No dobrze, skoro poprawiono nazwę Sztetl to i tak zachecam do zapoznania się z prawdziwą, ,kulturą" Polsko-Żydowską opisaną w książce Anny Kłys pt. , ,Tajemnica Pana Cukra". , ,ONI" pamiętają i wiz do stanów i tak nici. ..
  • Dlaczego nikt nie nagłosnił tego koncertu po szaletach. Ciekawe jak było.
Reklama