UWAGA!

Gerard Kwiatkowski w Galerii EL

Mamy szczęście, że będziemy mogli to obejrzeć - stwierdza Zbyszek Opalewski, elbląski artysta plastyk. - Jest to szczególna, wyróżniająca się we współczesnej sztuce twórczość. Wydarzenie bez precedensu dla nas - z działalnością artystyczną wraca do nas po 22 latach Gerard Kwiatkowski, założyciel Galerii EL.

W niedzielę o godz. 16 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się wernisaż wystawy, na której swoją twórczość zaprezentuje ośmioosobowa formacja z Wolnej Akademii Sztuki z niemieckiego miasta Hünfeld. W ciągu ostatnich pięciu lat teoria Permenidesa „O inteligibilności” stała się głównym tematem studiów formacji. Inteligibilnością Permenides określa to, co jest możliwe do uchwycenia na poziomie duchowym. Używał tego pojęcia, pisząc traktat o jestestwie i duchowości, zakładając, że myśl jest spełnieniem, a praca służy jedynie doprowadzeniu do tej myśli.
     - W sztuce jest to początek nowej orientacji, która nie zamierza angażować się w problemy codzienności - wyjaśnia Gerard Kwiatkowski. - My w naszej twórczości uwalniamy formę (korpus) od zasad kształtowania, wyłączamy słowo (duszę) z powiązań językowych, dążąc do połączenia ze sobą słowa i formy w treści odpowiadające ludzkiej istocie. Prezentacje naszej twórczości mieli okazję oglądać Niemcy, Francuzi, Austriacy, a w Polsce mieszkańcy Łodzi. Wszędzie wzbudziła ona olbrzymie zainteresowanie i przychylne recenzje. Osobiście jestem bardzo zadowolony, że mogę najnowsze trendy w sztuce przedstawić mieszkańcom Elbląga.
     Dzisiaj miałem przyjemność gościć u Henryka Słoniny, prezydenta Elbląga, który wykazał nie tylko zainteresowanie dla naszej twórczości, ale zapewnił o osobistym wspieraniu kolejnych inicjatyw, jakie planujemy podjąć wspólnie z Centrum Sztuki Galerią EL.
     Wystawa w Galerii EL będzie czynna do 25 maja 2008 r.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czy Pan Blum powie, dlaczego wyjechał i po co "powraca"????
 • .. .Jego jest ten kawałek podłogi. .. /// amelka
 • Szanowny Panie Gererdzie. Przepraszam ża wypowiedzi moich przedmówców, myslę że są to ludzie którzy nie żyli w okresie kiedy Pan wyjeżdżał. Pomomo, że w tym czasie byłem w wieku Pana starszego Syna Alojzego to rozumiem Pana decyzję i częściowo znam szeczegóły jej podjęcia i realizacji. Miałem przyjemność uczęstniczyć z Alojzym do szkoły, byliśmy bilskimi kolegami. Dotarły do mnie informację o jego losie dlatego bardzo serdecznie Panu współczuję. Cieszę się że wraca Pan do Elbląga, że wraca Pan do miejsca które Pan stworzył. Bardzo serdecznie pozdrawiam Zbyszek
 • .. .Zbyszku - chyba jednego przedmówcy /// moje słowa oddają pełen szacunek dla działalności Pana Geralda /// to także życzenia, by w Galerii czuł sią jak w domu /// amelka
 • Wyjechał Pan Kwiatkowski-został Panem Blum-wraca Pan Kwiatkowski ? czy jeszcze COŚ pominęłam?Nie wszyscy wtedy uciekli :)))
 • Galeria EL wkracza na zaminowany teren. Jeszcze nikomu / w dziedzinie pracy artystycznej / nie udała się sztuka Powrotu. Nazwisko Kwiatkowskiego pobudzi, na chwilę, starych odbiorców plastyki. Młodzi pozostaną obok, zniesmaczeni upływem czasu i dwuznacznym komunikatem : Wracamy do Kwiatkowskiego, może i teraz wypali !. Nic nie wypali Panowie, Galerię EL należy stworzyć od nowa. A to wymaga czasu i tęgięj, twórczej głowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lucida.(2008-03-31)
 • Jeszcze decydenci od Galerii EL. Przestańcie mieszać ludziom w głowach. Nikt w tzw. świecie artystycznym / patrz Nowy Jork, Londyn / nie słyszał o teoriach sztuki wyzwolonej z codzienności - Pana G. Kwiatkowskiego. Zostawcie Galerię w spokoju i pozwólcie jej żyć. Galeria czeka na nowe otwarcie. Wasz czas minął. Nadchodzi młoda siła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Roksana.Studentka sztuki.(2008-03-31)
 • Roksana Studentko sztuki, dobrze, że studentka- Twoich mądrości nie można poważnie traktować. I marnie to rokuje, jeśli dla Ciebie wyznacznikiem oceny w tej materii to Londyn, Nowy Jork. Bo jest jeszcze Tokio, Madryt i Pćim. Żałosne. Typowe wodosodowe kryteria. Znasz się na sztuce jak Toulouse - Lautrec na "pięknych" kobietach. A nasza Galeria EL ma swoją renomę. Chwilowe niedyspozycje zawsze się zdarzają. I Broń nas Panie Boże przed takim młodym pokoleniem jakie Ty reprezentujesz. Londyn, Nowy Jork. .. dobre sobie; ))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bywalec GL(2008-03-31)
 • Oj " bywalec " bywalec, niby człowiek kultury. Czyta Politykę i bywa w Galerii El - a zwyczajny analfabeta i dokuczliwa pierdoła.
Reklama