UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„James Watt” Hansa Pfau

Elbląg, Hans Pfau i „James Watt”
Hans Pfau i „James Watt” (fot. Damian Matwiejczyk).

We wtorek 25 lipca Hans Pfau, obecnie mieszkający w Monachium a urodzony w przedwojennym Elblągu miłośnik naszego miasta, przekazał Muzeum Archeologiczno-Historycznemu własnoręcznie wykonany model pierwszego elbląskiego statku parowego „James Watt”, zwodowanego w 1847 r. w stoczni Mitzlaffa. Zobacz fotoreportaż.

Pasją Hansa Pfau jest modelarstwo, tworzy zarówno makiety statków, jak i misterne makiety Elbląga z początku XX w. czy czasów II wojny światowej, posiada również olbrzymią kolekcję przedmiotów związanych z Elblągiem przed 1945 rokiem. Część ze swoich zbiorów zdecydował się przekazać elbląskiej placówce.
     Do tej pory wzbogacił zbiory elbląskiego Muzeum o medale, monety, wydawnictwa i kilka spośród wykonanych przez siebie makiet i modeli, m.in. model elbląskiej kogi wykonany na podstawie wizerunku na pieczęci miejskiej z ok.1350 r. czy makiety przedstawiające fragmenty nieistniejącej zabudowy Starego Miasta. Obiekty te znalazły swoje miejsce w sali edukacyjnej elbląskiego Muzeum, gdzie wykorzystywane są podczas prowadzonych tam właśnie lekcji muzealnych dotyczących historii Elbląga i regionu.
     
     Materiał Marty Hajkowicz:
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama