UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kino dla idei

Elbląg, Kino dla idei

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja w 2016 roku odbędzie się po raz trzynasty. Przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Pokazy filmów prezentowanych na Festiwalu odbędą się tradycyjnie w elbląskim kinie Światowid. Warto zarezerwować czas 7 i 8 września. Wstęp wolny.

Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Jakie filmy w ramach Europejskiego Festiwalu Integracja Ty i Ja wyświetlone zostaną w elbląskim kinie?
      
       7 września godz. 18
       Dobrze mi idzie, reż. Cesar Roldan, Hiszpania 2014, 8 min.
       Alzheimer i demencja to nie tylko dramat, ale również komedia z udziałem dziadków i wnuczków.
      
       Królowa Śniegu i inne historie, reż. Monika Grzybowska, Polska 2016, 30 min.
       Samotna kobieta próbuje sprostać roli matki, ale nie radzi sobie najlepiej. Niemowlę wciąż płacze, nie dając jej chwili wytchnienia i ściągając na nią karcące spojrzenia sąsiadów. Tylko 6-letnia dziewczynka daje jej trochę uwagi i zrozumienia. Tylko ona widzi w niej matkę, którą kobieta tak bardzo chciałaby być.
      
       Dla Soni, reż. Sergio Milán, Hiszpania 2015, 8 min.
       Sonia zawsze marzyła, by być częścią świata filmu. Niewidoma aktorka udowadnia, że marzenia się spełniają.
      
       Michał, reż. Piotr Januszkiewicz, Polska 2015, 6 min.
       Do samotnej matki w podeszłym wieku wraca niepełnosprawny syn, Michał. Sytuacja życiowa zmusiła go do skonfrontowania się z samym sobą. Całyproces przemiany obserwuje jego matka.
      
       Wyślę Wam kartkę, reż. Anna Duda-Ziętek, Polska 2014, 54 min.
       Opowieść o Adzie, 16-letniej dziewczynie, która w przyszłości chce zamieszkać w Nowym Jorku, grać tam koncerty, adoptować dzieci i wozić jedzenie do Afryki. Tymczasem jej życie to cztery ściany sali na zamkniętym oddziale szpitala dziecięcego, chemioterapia, dźwięk pompy i tęsknota za nieobecnym ojcem.
      
       8 września godz. 18
       To co możliwe, reż. Michael Gitlin, USA 2015, 84 min.
       Film portretuje społeczność niepełnosprawnych nowojorskich malarzy, rzeźbiarzy, muzyków i pisarzy działających w Żywym Muzeum. W twórczej przestrzeni szpitala psychiatrycznego w Queens, w Nowym Jorku realizują swoje pasje, a kreatywność i poszukiwania stanowią dla nich doskonałą terapię.
      
       Wstęp na seanse jest bezpłatny.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama