UWAGA!

Kochać - jak to łatwo powiedzieć. Koncert w szczytnym celu

 Elbląg, Kochać - jak to łatwo powiedzieć. Koncert w szczytnym celu
Fot. arch. rodziny Mikołaja

15 lutego uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu zaproponują w swojej sali koncertowej muzyczną i romantyczną ucztę. Cel koncert jest szczytny, bo wejściówki-cegiełki wesprą leczenie małego Mikołaja, który zadławił się winogronem w przedszkolu. U chłopczyka doszło do zatrzymania akcji serca i w śpiączce trafił do szpitala.

Co będzie można usłyszeć na przygotowanym przez uczniów koncercie?

- Stare i nowe utwory w zupełnie nowych aranżacjach w wykonaniu naszych uczniów - odpowiada Aleksandra Szerszeń, opiekun samorządu uczniowskiego i nauczycielka języka polskiego w ZPSM. W przygotowanie koncertu są zaangażowani także absolwenci, przyjaciele i pedagodzy ZPSM. - Będzie można usłyszeć choćby Enej, będzie można posłuchać też utworów starszych wykonawców. Gdyby nie warsztat klasyczny, który dominuje w szkole, uczniowie nie mogliby "wyżyć się" w takich jednorazowych projektach przygotowanych według własnej koncepcji, w których grają muzykę rozrywkową – podkreśla nauczycielka. Takie muzyczno-charytatywne projekty, np. na rzecz pomocy Ukrainie, weszły już uczniom ZPSM w krew. - To wynika z chęci czynienia dobra, ale też radości dzielenia się tym, co potrafią – zaznacza. Aleksandra Szerszeń dodaje, że tym razem wizualna koncepcja koncertu ma "nostalgiczny" charakter i powstaje we współpracy z Liceum Sztuk Plastycznych. Organizatorzy podkreślają, że koncert ma Walentynkowy charakter, ale dobrze spędzą czas nie tylko zakochani. Tych wszystkich, którzy przyjdą, czeka nie tylko uczta muzyczna.

- W przerwie koncertu będzie można skorzystać z kawiarenki, będą pyszne ciasta, które pieką rodzice naszych uczniów, kawa, okazja do rozmów - mówi o nadchodzącym wydarzeniu Edyta Godlewska, nauczycielka matematyki w ZPSM.

Jak już wspomnieliśmy, koncert odbędzie się w szczytnym celu. Będzie można w nim uczestniczyć kupując cegiełkę. Jej wysokość jest dowolna, organizatorzy zachęcają jednak, by nie była ona mniejsza niż 20 zł.

Przypomnijmy. Mały Mikołaj na początku 2021 r. zakrztusił się w przedszkolu winogronem, doszło do zatrzymania akcji serca i chłopiec w śpiączce trafił do szpitala. Mózg chłopca został uszkodzony przez niedotlenienie. Mikołaj potrzebuje leczenia i rehabilitacji. Pisaliśmy o tym m. in. tutaj.

Na koncert obowiązuje obowiązkowa rezerwacja miejsc pod numerem 667-294-026. Rozpoczęcie o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama